VIDEO Dunajská Streda si doma vychutnala Senicu, Myjava zdolala Zlaté Moravce

Hráči Dunajskej Stredy sa tešia z góluHráči Dunajskej Stredy sa tešia z gólu Zdroj: fcdac1904.com

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili v sobotňajšom súboji 16. kola Fortuna ligy 2014/2015 pred vlastnými fanúšikmi nad Senicou hladko 3:0 (0:0). Pred prestávkou dosiahol vlastný gól hosťujúci stopér Petr Pavlík, po zmene strán pridali presné zásahy Peter Štepanovský a Roland Černák. Dunajská Streda sa v tabuľke posunula na priebežnú 5. pozíciu, Seničania sú naďalej tretí.

Vyberte si svoj zápas:
DAC Dunajská Streda - FK Senica
Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce

Dunajská Streda si doma vychutnala Senicu

Už v 6. minúte mohol využiť zaváhanie Kwina Mukendi s Piroskom, v poradí tretí menovaný však strelou zo sedemnástich metrov neprekonal Perneckého. V 12. minúte sa dostal do pokutového územia Ujlaky, ideálnou prihrávkou našiel Horvátha, jeho loptu však Šulla stihol vytlačiť. Od 15. minúty sa viditeľnosť vďaka hmle ešte viac znížila. V prvom polčase sa hralo zväčša medzi šestnástkami a s nepresnosťami na oboch stranách. V 29. minúte Turňa vhadzoval loptu do pokutového územia, následnú strelu Szarku však Šulla zneškodnil. V prvom dejstve mali Dunajskostredčania viac príležitostí na skórovanie, ale zakaždým chýbala presnosť. Z ničoho nič prišiel prvý gól domácich v 42. minúte, keď si po centri dal vlastný gól Seničan Pavlík – 1:0. V závere prišla ešte pekná akcia DAC, po prihrávkach Černáka a Szarku sa dostal do šance Sabler, ale Mazáň stihol situáciu zachrániť.

Aj po zmene strán hmla výrazne komplikovala rozohrávku oboch tímov. V 53. minúte sa DAC napriek nepriaznivým podmienkam dostal do dvojgólového vedenia, keď Štepanovský umiestnil loptu za bezmocného Šullu. Domáci boli pri chuti, naďalej hrozili senickej defenzívne a v 64. minúte ju prekonali aj tretíkrát. Černák predviedol rýchly šprint popri nestíhajúcom Chvátalovi, ktorý ho nedokázal zastaviť a domáci hráč ideálne prestrelil senického brankára - 3:0. Vypracovaný náskok DAC-u stačil a do konca stretnutia nedovolil hosťom vypracovať si výraznejšiu gólovú príležitosť, hocí tí po príchode strádajúcich hráčov na trávnik ofenzívne ožili. Napriek tomu však zostali v sobotu všetky body na Žitnom ostrove.

DAC Dunajská Streda - FK Senica 3:0 (1:0)
Góly: 42. Pavlík (vl.), 53. Štepanovský, 64. Černák. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Štepanoský - Pavlík, 2441 divákov

DAC D. Streda: Pernecký – Turňa, Kwin, Saláta, Štepanovský –Ujlaky, Krišto, Straka (44. Sabler), Horváth – Černák (79. Jurčo), Szarka (90. Šnirc)
FK Senica: Šulla – Chvátal, Pavlík, Pillár, Mazáň – Hušek (87. Mráz) – Hlohovský, Kóňa, Piroska (75. Komara), Kalabiška – Mukendi (79. Kosorin)

Mikuláš Radványi, tréner D. Stredy: "Dnes sme boli agresívnejší, pohyblivejší. Podmienky boli také, aké boli. Vďaka vlastnému gólu súpera sme išli do vedenia, a to nám pomohlo. Videl som na hráčoch túžbu po víťazstve. Musím ich za dnešný výkon pochváliť."

Pavel Hapal, tréner Senice: "So všetkou úctou k súperovi sme dnes porazili sami seba. Dali sme si minimálne dva vlastné góly. Po hlavičke Pillára prišla kolmá prihrávka za našu obranu, po ktorej nás domáci trestali. Kvôli hustej hmle som toho z trénerskej lavičky veľa nevidel."

Myjava v závere rozhodla o víťazstve nad Zlatými Moravcami

Futbalisti Myjavy nezaváhali v sobotňajšom domácom súboji 16. kola Fortuna ligy 2014/2015 so Zlatými Moravcami, ktoré zdolali 2:0. O oba presné zásahy sa postaral striedajúci Marek Kuzma, ktorý v 71. min otvoril skóre a v 88. min dal výsledku konečnú podobu. Pri prvom presnom zásahu skóroval hlavou po priamom centri Pekára a pri druhom po narážačke s F. Oršulom. Myjave patrí po sobote 6. miesto v tabuľke, Zlaté Moravce sú deviate.

Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)
Góly: 71. a 88. M. Kuzma , ŽK: 23. Beňo, 47. T. Marček - 63. P. Sabo, rozhodovali: Vnuk - E. Weiss, Jankovič, 983 divákov

Myjava: Solnička - Beňo, P. Jánošík, Černáček, Ciprys - T. Marček - E. Daniel (80. Bílovský), D. Duga (87. Jastráb), Š. Pekár - F. Oršula, Sládek (63. M. Kuzma)
Zlaté Moravce: P. Kováč - Pavlenda, Pintér, Miloš Nikolič, Chren - P. Sabo (74. P. Ďurica) - Orávik, D. Djuričič, Mikinič (85. Valenta), Charizopulos (85. Mujkoš) - Pavelka

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Pre obidve mužstvá to bol dôležitý zápas. Myslím si, že mal slušnú úroveň. Sedemdesiat percent zápasu sme boli lepším mužstvom, boli sme kombinačnejší, dostatočne trpezliví. Súper mal silných prvých 15 minút II.polčasu, kedy nás podržal brankár Solnička, keď vyrazil Šancu Mikiniča na žrď. Naše víťazstvo bolo zaslúžené.“

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Išli sme do tohto zápasu poučiť sa z toho posledného, takže dôraz bol jasne kladený na lepšiu defenzívu, byť trpezliví, brániť strednú zónu, nedávať priestor rýchlym hráčom Myjavy. Dá sa povedať, že to sa nám darilo. Hlavne v prvom polčase sme boli málo kvalitný v prechodovej fáze. Do II.polčasu sme vstúpili dobre, mali sme dobrý úsek hry. Dôležitým momentom z nášho hľadiska bola žrď Mikiniča. Potom prišiel rozhodujúci moment, neustrážená štandardná situácia. Cez polčas sme hovorili o koncentrácii a nakoniec rozhodla situácia, kedy je to prerušené. Prišiel nový hráč, možno zlá reakcia pri bránení štandardky a to bol moment, ktorý asi rozhodol o zápase, aj keď bolo ešte dosť času na vyrovnanie, ale nedostávali sme sa do nebezpečných situácii. Ešte prišiel druhý gól, už to bolo otvorené, neorganizovaná obrana. Zámer nám nevyšiel, pred nami je ďalší zápas vonku, takže musíme pridať ako v obrane, tak aj v útoku.“

Viac o téme: FK Senica Dunajská Streda