Bartek rozhodol o triumfe Liberca, Olomoucu pomohol dvojgólový Cibák

Martin BartekMartin Bartek Zdroj: facebook.com/hcbilitygri

PRAHA - V nedeľnom zápase 18. kola najvyššej českej hokejovej ligy zvíťazil Liberec na ľade vedúceho Třinca 3:2 po samostatných nájazdoch. Prvý gól hostí strelil v 33. minúte po dorážke slovenský obranca Tomáš Bulík, asistoval mu Martin Bartek. O druhý presný zásah sa postaral dve minúty pred koncom zápasu za asistencie Branka Radivojeviča útočník Martin Bakoš. Rozhodujúci samostatný nájazd hostí premenil Bartek.

V pražskom derby zvíťazila Slavia na ľade Sparty 1:0. O plnom bodovom zásahu rozhodol v poslednej minúte Jaroslav Bednář.

Dva góly Martina Cibáka pomohli Olomoucu zdolať Pardubice 4:2.

Třinec - Liberec 2:3 po sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 38. Irgl, 46. Plíhal – 33. BULÍK (BARTEK), 58. BAKOŠ (RADIVOJEVIČ), rozhodujúci sam. nájazd: BARTEK

Olomouc - Pardubice 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Góly: 9. Knotek, 27. Marosz (RÁC), 35. CIBÁK (MAJESKÝ), 59. CIBÁK – 51. Kaut, 56. Nahodil (TYBOR)

Sparta Praha - Slavia Praha 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 60. Bednář

Zlín - Vítkovice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 3. Vlach, 36. Čajánek, 36. Holík, 36. Okál, 58. Ondráček – 28. HÚŽEVKA (STEHLÍK), 42. Burger

Mladá Boleslav - Plzeň 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 19. Vrbata – 33. Schleiss (KUBKA), 42. Schleiss

Hradec Králové - Karlove Vary 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
Góly: 1. Mertl, 12. Kudrna (SLOVÁK), 14. Nedvídek, 14. Kudrna, 38. Pláněk (DEJ) – 23. V. Tomeček (HARANT), 47. Duda

Brno - Litvínov 5:6 po sn (1:2, 2:2, 2:1 0:0, 0:1)
Góly: 6. Němec (ČILIAK), 33. Hruška, 33. Koreis, 46. Hanzlík, 54. Dlapa – 4. Lukeš, 17. Hübl, 27. Pavelka, 34. Kubát, 41. Ručinský, rozhodujúci sam. nájazd: Hübl