Marcel Hossa prispel gólom k triumfu Rigy, Slovan je na západe už posledný

Marcel Hossa a jeho gólová radosťMarcel Hossa a jeho gólová radosť Zdroj: dinamoriga.eu

MOSKVA - Slovenský hokejový útočník Marcel Hossa pomohol jedným gólom k víťazstvu Dinama Riga v piatkovom zápase KHL nad Amurom Chabarovsk 3:1. Reprezentačný krídelník v 7. minúte otvoril skóre duelu. Z výhry lotyšského tímu sa tešil aj jeho krajan v obrane Milan Jurčina, v drese hostí sa predstavilo trio slovenských útočníkov Michel Miklík, Marcel Haščák a Rastislav Špirko, bodovo sa však nepresadili. Dinamo sa vďaka trojbodovému zisku odlepilo z dna tabuľky Západnej konferencie, kam klesol bratislavský Slovan. Slovenský klub má na 14. priečke 38 bodov, na ôsme miesto stráca osem bodov.

Hráči Avangardu Omsk zvíťazili na domácom ľade nad Salavatom Julajev Ufa tesne 2:1 a v tabuľke Východnej konferencie sa bodovo dotiahli na lídra Metallurg Magnitogorsk. Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte zásluhou fínskeho reprezentanta Anttiho Pihlströma, no Omsk v druhej tretine gólmi Alexandra Perežogina a Denisa Paršina otočil skóre a napokon sa radoval z plného bodového zisku.