Slováci strojcami úspechu: Hetrik Sýkoru a shutout Čiliaka prispeli k výhram

Ján Sýkora (v strede) oslavuje gólJán Sýkora (v strede) oslavuje gól Zdroj: hcskoda.cz

PRAHA - Slovenský hokejista Ján Sýkora dopomohol hetrikom k triumfu Škody Plzeň v pomere 6:5 po predĺžení nad HC Verva Litvínov v nedeľňajšom dueli 28. kola českej extraligy. Darilo sa aj Marekovi Čiliakovi, ktorý si pripísal shutout pri triumfe Komety Brno nad PSG Zlín (2:0). Slovenský reprezentant kryl všetkých 21 striel súpera.

Dvadsaťštyriročný Sýkora sa presadil prvýkrát v 16. minúte, keď si ideálne na pravom kruhu prebral prihrávku zľava, kľučkou do forhendu oklamal brankára Horáka a skóroval. Druhý presný zásah pridal 44 sekúnd pred prvou sirénou, v presilovke doklepol puk do siete po prihrávke Mozíka. Škoda viedla po dvoch tretinách už 5:2, v záverečnom dejstve však inkasovala až trikrát a duel napokon dospel do predĺženia. V ňom ho rozhodol už po 41 sekundách práve Sýkora, keď tečoval strieľanú prihrávku Kadleca.

Oceláři Třinec - HC Olomouc 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Góly: 21. Orsava, 24. Hrna, 26. Adamský, 42. Adamský, 57. Rákos - 12. Matai

Energie Karlovy Vary - Vítkovice Steel 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 44. Duda, 60. Vachovec

Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 6:5 pp (4:1, 1:1, 0:3 - 1:0)
Góly: 10. Jeřábek, 16. SÝKORA, 20. SÝKORA, 20. Simon, 31. Mozík, 61. SÝKORA - 2. Hanzl, 34. Jánský, 42. Gerhát, 49. Jánský, 49. Martynek

Kometa Brno - PSG Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 14. Kempný, 28. Ton
/M. ČILIAK za domácich kryl všetkých 21 striel súpera/

Mountfield HK - Sparta Praha 2:3 pp (0:1, 0:1, 2:0  0:1)
Góly: 44. Mertl, 44. SLOVÁK (VYDARENÝ) - 10. Buchtele, 35. Pech, 61. Hlinka (Klimek, MIKUŠ)

BK Mladá Boleslav - ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Góly: 15. Jiránek, 16. Lenc - 23. Sýkora, 25. Radil, 35. Sýkora, 44. Radil (TYBOR)

Viac o téme: Ján Sýkora Marek Čiliak