Halák sa v bránke opäť zaskvel: Vychytal triumf Islanders, Hossa asistoval

Jaroslav Halák opustil bránku v akcii proti Adamovi HenriqueoviJaroslav Halák opustil bránku v akcii proti Adamovi Henriqueovi Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Chicaga nestačili v zámorskej NHL v noci na sobotu na Edmonton a prehrali 2:5. Pri oboch góloch "jastrabov" asistoval slovenský útočník Marián Hossa, Jaroslav Halák vychytal výhru New York Islanders, Andrej Meszároš sa vrátil do zostavy Buffala a Richard Pánik z Toronta a Tomáš Kopecký z Floridy sa tešili z víťazstiev svojich tímov.

Marián Hossa vďaka dvom prihrávkam v Edmontone rozšíril počet asistencií v tejto sezóne na 21. Chicago prekvapujúco napokon nestačilo na Edmonton a prehralo 2:5. Oilers pod vedením nového trénera Todda Nelsona bodovali v piatich z posledných šiestich duelov. Hossa si pripísal do štatistík plusový bod a dve strely počas 17:20 min na ľade.

Edmonton - Chicago 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Pouliot (D. Roy), 14. D. Roy (Purcell, Lander), 27. Petry (Jakupov, D. Roy), 57. Jakupov (Hall, Ference), 58. Hall - 8. Saad (Toews, MARIÁN HOSSA), 26. Saad (MARIÁN HOSSA, Toews)
Marián Hossa (Chicago) odohral 17:20 min, 0+2, +1, 2 strely.

Brankár Jaroslav Halák podržal Islanders a 21 zákrokmi pomohol k výhre 3:2 po predĺžení nad New Jersey. Bratislavský rodák sa tešil z dvoch bodov po predchádzajúcich dvoch prehrách. O výsledku rozhodol v 64. min John Tavares, kapitán Islanders bol pri všetkých troch góloch svojho tímu. Ostrovania zdolali Devils vo vzájomných dueloch piatykrát v sérii a momentálne sú na čele Metropolitnej divízie.

New Jersey - New York Islanders 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 32. Zajac (Eliáš, Larsson), 48. Gomez (Henrique, Ryder) - 42. Bailey (Dehaan, Tavares), 54. Tavares (Okposo, Boychuk), 64. Tavares
Jaroslav Halák (NY Islanders) mal 21 úspešných zákrokov.

Tampa Bay zdolala Buffalo 2:1 a vedie Východnú konferenciu. Andrej Meszároš sa pri návrate do dresu Sabres prezentoval počas vyše 21 minút na ľade aj troma strelami a plusovým bodom.

Tampa Bay - Buffalo 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 4. V. Filppula (Callahan, Paquette), 55. Stamkos (Drouin, Killorn) - 21. McCormick (Kaleta)
Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 21:03 min, 0+0, +1, 3 strely.

Z prvej výhry v Toronte sa tešil kouč Peter Horachek, ktorý je dočasne poverený vedením Maple Leafs. Toronto zdolalo Columbus 5:2, Richard Pánik ohrozil Sergeja Bobrovského štyrikrát.

Toronto - Columbus 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Góly: 9. Bozak, 15. Winnik (Bozak), 17. Kessel (Van Riemsdyk, Franson), 18. Van Riemsdyk (Kessel, Franson), 59. Van Riemsdyk (Winnik) - 4. Johansen, 24. Johansen (Savard, Foligno)
Richard Pánik (Toronto) odohral 17:40 min, 0+0, 3 strely

Gólovú prestrelku v Calgary napokon ovládla Florida po výsledku 6:5. Jej hráč Tomáš Kopecký odkorčuľoval vyše 14 minút a pred koncom súboja putoval na trestnú lavicu.

Calgary - Florida 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
Góly: 3. Stajan, 17. Brodie (Giordano, Colborne), 23. Backlund (Wideman, Bouma), 29. Brodie (Bouma, Backlund), 57. Stajan (D. Jones, Bouma) - 5. Huberdeau (Boyes), 14. Boyes (Huberdeau), 23. Bergenheim (Fleischmann, Bolland), 38. Hayes (J. Jokinen, Gudbranson), 50. B. Campbell, 57. Fleischmann (Bolland, Bergenheim)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:06 min, 0+0, -1, 2 strely, 2 tr. minúty.

Viac o téme: Jaroslav Halák Marián Hossa Chicago Edmonton New York Islanders
  • Zdroj: TASR, SITA