Pohár UEFA: Žilina - Austria Viedeň 1:2

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina prehrali vo štvrtkovom prvom stretnutí 2. predkola Pohára UEFA s rakúskym tímom Austria Viedeň 1:2 (1:0). Skóre stretnutia otvoril po chybe kapitána hostí Dospela v 40. minúte Ivan Bartoš.

O vyrovnanie sa postaral už v nadstavenom čase slovenský legionár v drese hostí Filip Šebo a dokonalý obrat zariadil ďalší striedajúci hráč Roland Linz. Pred odvetou, ktorá je na programe o dva týždne (25. augusta) na štadióne Franza Horra, tak majú lepšiu pozíciu favorizovaní hráči "fialiek".

Duel v dyme po bengálskych ohňoch začali aktívnejšie domáci hráči. Z úvodnej snahy však vyťažili iba jednu šancu v 8. min, keď po Barčíkovom centri Pekarík v záklone hlavičkoval nad bránku. V ďalšom priebehu už taktovku súboja prevzali futbalisti Austrie. Ako prvý brankára Königa vystrašil nórsky útočník Rushfeldt, ktorý však po rohu Sionka mieril vedľa. Hostia s deviatimi legionármi v základnej zostave zatlačili Žilinčanov na ich polovicu, žlto-zelení sa dlho spoliehali iba na protiútoky.

V 19. min vypálil z priameho kopu štipľavú delovku Kiesenebner a točiacu sa loptu König s námahou vyrazil na roh. Následne po akcii Rushfeldta prekopol Čeh zblízka bránku. Do šestnástky Žiliny lietali nebezpečné centre a v 26. min si domáci fanúšikovia vydýchli po zaváhaniach Koniga. Domáci gólman sa však vyznamenal po polhodine hry, keď v poslednej chvíli vypichol loptu Papacovi, ktorý sa po peknej kolmici ocitol sám za obranou MŠK.

Žilinčania predviedli peknú akciu až päť minút pred prestávkou a paradoxne sa hneď tešili z gólu. Čišovský sa individuálne presadil na pravej strane a poslal center do šestnástky. Gottwald dobrú prihrávku ešte nezužitkoval, ale Dospel nepochopiteľne prihral voľnému Bartošovi a ten prestrelil brankára Sáfára - 1:0. Po zmene strán oživil hru Austrie striedajúci Linz, ktorého strelu v 51. min likvidoval Konig. Domáci sa snažili odpovedať Čišovského zblokovaným pokusom a Doležajovou prízemnou strelou z priameho kopu, ktorá skončila vedľa Sáfárovej svätyne.

V druhom polčase Žilinčania vyrovnali hru a častejšie sa dostávali pred šestnástku súpera. Zvýšiť náskok sa však nepodarilo Bartošovi ani Barčíkovi, ktorých strely nemali presnosť, alebo potrebnú razanciu. V 72. min sa na druhej strane pripomenul fyzicky dobre vybavený Nór Rushfeldt, jeho pokus z hranice šestnástky domáci brankár chytil. Desať minút pred koncom sa na trávniku objavil v drese Austrie aj Slovák Filip Šebo.

Bývalý hráč Petržalky mohol v 85. min vyrovnať, jeho strelu však König bravúrne vyrazil na roh. Reprezentant Slovenska do 21 rokov sa dočkal v prvej minúte nadstaveného času, keď zblízka dorazil do siete priamy kop Lasnika. Šokovaných Žilinčanov zrazil na kolená tesne pred konečným hvizdom Linz - 1:2.

MŠK Žilina - Austria Viedeň 1:2 (1:0)
Góly: 40. I. Bartoš - 90.+ Šebo, 90.+ Linz, ŽK: 37. Doležaj, 39. Zd. Štrba - 28. Dospel, 35. N. Čeh, 52. Kiesenebner, rozhodovali: Vuorella - Ivanainen, Ikonen (všetci Fín.), 5483 divákov

Zostavy:
Žilina: König - Čišovský, B. Labant, Švestka, Minarčík - Zd. Štrba - Pekarík, Doležaj (84. Gavarič), Gottwald (78. Pečalka), Barčík - I. Bartoš (90.+Vomáčka) Austria: Sáfár - Dospel, Tokič, Papac, Dheedene - Kiesenebner, Blanchard - Sionko (80. Šebo), N. Čeh (46. Linz), Mila (65. Lasnik) - Rushfeldt

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy