Slovan s ďalšou potupnou prehrou: V Rige opäť bez gólu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hcslovan.sk

RIGA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej ligy (KHL) na ľade Dinama Riga vysoko 0:6. Zverenci trénera Petriho Matikainena podobne ako v piatok v Helsinkách s Jokeritom inkasovali hneď v úvode, už v 1. min sa presadil Bukarts. Po druhom góle z hokejky Saulietisa v prečíslení nahradil Backlunda v bránke Slovana mladík Godla.

Ani bronzový medailista z nedávneho juniorského svetového šampionátu si dlho neudržal čisté konto, v závere úvodnej dvadsaťminútovky ho prekonal Videll. "Belasým" sa nepodarilo skórovať ani v druhej časti hry, keď Kudrna nevyužil trestné strieľanie. Zato domáci sa zapísali do streleckej listiny dvakrát. V 28. min najprv Darziňš upravil zblízka na 4:0 a o tri minúty neskôr zužitkoval početnú výhodu delovkou spomedzi kruhov K. Redlihs. Slovanistom nevyšiel štart do záverečnej tretiny, keď v 42. min osamotený Indrašis pred bránkou zvýšil už na 6:0.

Slovan nedal už v druhom dueli po sebe gól a z 53 stretnutí v tejto sezóne vyťažil iba 59 bodov, čo ho radí na poslednú 14. priečku v Západnej konferencii. Za poslednou postupovou priečkou do play-off zaostávajú zverenci Petriho Matikainena o 12 bodov a ich šanca na prienik do najlepšej osmičky sa pohybuje už len v teoretickej rovine.

Dinamo Riga - Slovan Bratislava 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Góly: 1. Bukarts (M. Redlihs, Videll), 10. Saulietis (Jerofejevs), 20. Videll (Bukarts), 28. Darziňš (Indrašis, K. Wilson), 31. K. Redlihs (Bukarts, M. Redlihs), 42. Indrašis (Darziňš)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Bondar, Drejev - Majtak, Pronskich (všetci Rus.), 6270 divákov

Riga: Sedláček - K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Grinbergs - M. Redlihs, Videll, Bukarts - Darziňš, K. Wilson, Indrašis - Skvorcovs, Džeriňš, Meija - Cipulis, Saulietis, Trotter

Slovan: Backlund (10. Godla) - Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, Mihálik - L. Hudáček, Murley, L. Nagy - Netík, Surový, Jeglič - Kudrna, P. White, Ölvecký - Lunter, A. Štastný, Tičar

Viac o téme: Slovan Bratislava Dinamo Riga