Mikuš hrdinom pražskej Sparty, Lašák vychytal triumf Liberca

Juraj MikušJuraj Mikuš Zdroj: hcsparta.cz

PRAHA - Slovenský obranca Juraj Mikuš rozhodol o víťazstve Sparty Praha v nedeľňajšom stretnutí 46. kola českej hokejovej extraligy nad Pardubicami 2:1. Dvadsaťšesťročný bek sa presadil päť minút pred koncom súboja, keď sa k nemu dostal puk pri pokuse Miroslava Formana spoza bránky. Asistenciu pri góle si pripísal aj Mikušov krajan Lukáš Cingeľ. V drese hostí otvoril skóre v 10. min slovenský útočník Tomáš Marcinko.

Útočník Plzne Mário Bližňák sa gólovo presadil v dueli proti Libercu. Dvadsaťsedemročný center prvého útoku HC Škoda skóroval v 9. min, keď upravil na priebežných 2:0. Domáci však súboj nedoviedli do víťazného konca, Liberec vyhral 4:3 po predĺžení. V bránke hostí stál počas celého zápasu slovenský gólman Ján Lašák. Pri prvom góle Plzne asistoval Slovák Ján Sýkora.

Okrem neho sa gólovou prihrávkou prezentovali ďalší šiesti slovenskí hokejisti: Štefan Ružička s Vladimírom Draveckým z Třinca, Tomáš Harant z Karlových Varov, obranca Zlína Oldřich Kotvan, útočník Olomoucu Peter Zuzin a Rudolf Huna z Vítkovíc.

Litvínov - Vítkovice 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 1. Šrámek, 31. Lukeš, 40. a 47. Pavlík, 51. Štindl - 58. Štencel (RUDOLF HUNA)

Mladá Boleslav - Olomouc 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Góly: 3. a 55. Pacovský, 1. Musil, 6. Robar, 24. Látal, 41. Stříteský - 9. Ondrušek, 29. Dlouhý, 35. Patera (P. ZUZIN)

Mountfield Hradec Králové - Slavia Praha 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 4. T. Pospíšil, 11. Kudrna, 53. Mertl - 32. Pletka, 56. Vlasák

Sparta Praha - Pardubice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 26. Buchtele, 55. J. MIKUŠ (CINGEĽ) - 10. MARCINKO
Brankári Jaroslav Janus (Sparta) a Tomáš Halász (Pardubice) nechytali.

Třinec - Brno 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 7. Plíhal (Š. RUŽIČKA), 8. Žejdl (DRAVECKÝ), 18. Žejdl, 55. Orsava - 23. Čermák
Peter Hamerlík (Třinec) nechytal.

Karlove Vary - Zlín 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 14. Koblasa (HARANT), 15. Tomeček, 50. Micka - 43. P. Holík (O. KOTVAN), 47. Říčka, 60. Veselý, rozh. sam. nájazd Köhler

Plzeň - Liberec 3:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 8. N. Johnson (J. SÝKORA), 9. BLIŽŇÁK, 36. Simon - 14. Vampola, 38. Jelínek, 51. Šimek, 64. Filippi
Ján Lašák (Liberec) odchytal celý zápas.

Viac o téme: Juraj Mikuš Lukáš Cingeľ SParta Praha