VIDEO Messi a spol. bližšie k postupu: Suárez hrdinom šlágra Barcelony so Citizens

Luis Suárez a jeho gólové oslavyLuis Suárez a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti anglického majstra Manchester City prehrali v utorňajšom úvodnom osemfinále Ligy majstrov 2014/2015 na domácom Etihad Stadium s FC Barcelona 1:2. Katalánci si tak po dvoch prvopolčasových góloch uruguajského útočníka Luisa Suáreza vytvorili skvelú pozíciu do odvety na Nou Campe, ktorá sa bude hrať 18. marca.

Manchestri sa v repríze vlaňajšieho osemfinále začalo opatrne, v 8. minúte Milner z dobrej pozície pokazil priamy kop a tak ako prvý sa do nebezpečnejšej situácie dostal po desiatich oťukávajúcich minútach hosťujúci "nepriateľ tribún" Suárez. No jeho zakončenie minulo pravú žrď. Ale uruguajský útočník sa už presadil v 16. minúte, keď center Messiho narobil Kompanymu veľké problémy a od jeho chrbta odrazenú loptu poslal po zemi do siete bývalý hráč FC Liverpool. Španielsky tím mal opticky viac z hry, domáci čakali na nebezpečný brejk, no ten neprichádzal. Po polhodine hry zakombinoval Messi s Albom, ktorého center našiel Suáreza a ten aj s pomocou ľavej žrde poslal loptu druhýkrát za chrbát bezmocného Harta. Definitívne K.O. domácim mohol uštedriť v 44. minúte Alves, ale v rýchlom úniku jeho lob cez Harta skončil len na brvne. "Citizens" mohli znížiť v 45. minúte Nasrim, jeho strelu ale ter Stegen vyrazil na roh.

Do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie Manchester a v 49. minúte mohol skórovať Džeko, úplne osamotený na päťke ale hlavičkoval iba do stredu brány, resp. náručia ter Stegena. O šesť minút nebezpečne, ale tesne mimo pálil Agüero. Moment domáceho argentínskeho útočníka ale prišiel v 69. minúte, keď City zakombinovalo pred 16-kou, Agüero do nej vtrhol medzi troch obrancov "Barcy" a strelou pod brvno nezadržateľne znížil. Domáci tlačili v snahe vyrovnať, ale dostali tvrdú ranu v 74. minúte, keď po faule na Alvesa a druhej žltej karte musel predčasne z ihriska Clichy. Zverenci Luisa Enriqueho početnú prevahu využili na kontrolovanie hry a cennú výhru nad tímom Čiľana Manuela Pellegriniho ustrážili. V nadstavenom čase ešte penaltu zahodil Messi.

Manchester City (Angl.) - FC Barcelona (Šp.) 1:2 (0:2)
Góly: 69. Agüero - 16. a 30. L. Suárez, ŽK: 59. Clichy, 90. Fernando - 41. Rakitič, 45. Dani Alves, 88. Adriano Correia, ČK: 74. Clichy (Manchester) po druhej ŽK, rozhodoval: Brych (Nem.)

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Nasri (62. Fernandinho), Fernando, Milner, David Silva (78. Sagna) - Džeko (68. Bony Wilfried), Agüero

FC Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves (75. Adriano Correia), Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Rakitič (71. Mathieu), Busquets, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar (80. Pedro Rodríguez)

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Luis Suárez Manchester City
  • Zdroj: SITA, ČTK, TASR