Trenčín dokázal aj v oslabení otočiť pohárový duel so Slovanom

Jairo De Macedo z AS Trenčín a Richard Lásik z ŠK Slovan Bratislava Jairo De Macedo z AS Trenčín a Richard Lásik z ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín postúpili do semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2014/2015. V stredajšom štvrťfinále predviedli s desiatimi hráčmi dokonalý obrat proti úradujúcemu majstrovi Slovanu Bratislava a triumfovali 2:1. Na gól Karola Mészárosa z 56. minúty odpovedali po vylúčení Matúša Bera legionári v domácom drese Jairo a Gino van Kessel. Súperom Trenčína bude v semifinále Dukla Banská Bystrica, druhú dvojicu vytvorili FK Senica a DAC Dunajská Streda.

Trenčania boli v úvode zápasu aktívnejší. V 7. min vybojoval rohový kop Bero, keď nedal dýchať Gorositovi. Lobotkov center smeroval na prvú tyč, hlavička Jaira mierila tesne vedľa. O dve minúty Lobotkova technická strela tesne minula ľavý horný roh. V 14. min pohrozil Slovan. Prihrávku z hĺbky vlastnej polovice prebral Zreľák, križovaný Ramonom ale pred Šemrincom neuspel. Po desiatich minútach bez výrazného vzruchu prešiel šestnástkou Van Kesselov center až na Jaira. Jeho strela však bola slabá a nenarobila Krnáčovi veľké starosti. Následne sa hosťujúci kolektív zavrel na vlastnej polovici a snažil sa o rýchle brejky. Tie s prehľadom riešila obrana a na opačnej strane domácich zastavovalo ofsajdové postavenie útočníkov.

Slovanisti sa v úvode druhého polčasu zastreľovali, priestor Šemrincovej brány trafiť nedokázali. V 49. min sa uvoľnil Guba, jeho prudký center obrana stačila pred Van Kesselom zraziť na rohový kop. V 56. min sa Slovan ujal vedenia. Zreľákov center prešiel až na Mészárosa, ktorý zblízka nemal problém streliť gól. V 64. min využil chybu brániacich hráčov Jairo. Jeho prudký center zakončil mimo troch žrdí Rabiu. Od 68. min hral domáci tím bez vylúčeného Bera, no napriek tomu si dokázal vypracovať tlak. V 75. min sa Trenčínu podarilo vyrovnať. Nedorozumenie v obrane využil Jairo, keď zobral loptu Krnáčovi a poslal ju do opustenej brány. Trenčínu sa dokonale podarilo otočiť skóre zápasu. V šestnástke zostal zabudnutý Van Kessel a zoči-voči Krnáčovi nezaváhal. V samom závere sa oba tímy snažili ešte pridať gól, ale ani jednému sa to nepodarilo a Trenčín postúpil do semifinále Slovnaft Cupu.

AS Trenčín - Slovan Bratislava 2:1 (0:0)
Góly: 75. Jairo, 80. Van Kessel – 56. Mészáros. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Bero - Niňaj, Simovič, Soumah, ČK: 65. Bero (Trenčín), 2831 divákov

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Madu (61. Mondek) – Lobotka – Rabiu (84. Kleščík), Bero – Guba (61. Lawrence), Van Kessel, Jairo

Slovan Bratislava: Krnáč – Niňaj, Gorosito, Saláta, Čikoš – Lásik, Simovič – Peltier (75. Milinkovič), Štefánik, Kubík (25. Mészáros) - Zreľák
/do semifinále postúpil Trenčín/

Martin Ševela, tréner Trenčína: "V zápase sme nepredviedli všetko, čo je v našich možnostiach. Paradoxne, nakoplo nás vylúčenie Bera. V ďalších zápasoch sa musíme prezentovať inak. Nemôžeme hazardovať s menom klubu a musíme veľa vecí zlepšiť."

Jozef Chovanec, tréner Slovana: "Dnes budem stručný. Trenčínu sme darovali postup."

Viac o téme: AS Trenčín Slovnaft Cup ŠK Slovan Bratislava