FOTO Sagan si pred obľúbenými pretekmi Okolo Kalifornie užíva s priateľkou

Sagan si pred obľúbenými pretekmi Okolo Kalifornie užíva s priateľkou
Sagan si pred obľúbenými pretekmi Okolo Kalifornie užíva s priateľkou

SACRAMENTO - Slovenského cyklistu Petra Sagana čaká po takmer mesiaci prvý súťažný štart, od nedele sa predstaví na obľúbených pretekoch Okolo Kalifornie. Dvadsaťpäťročný jazdec tímu Tinkoff-Saxo naposledy súťažil 12. apríla, keď skončil na 23. mieste na podujatí Paríž - Roubaix. Na Okolo Kalifornie je rekordérom v počte etapových prvenstiev: tešil sa 11-krát, z toho raz vlani. V ostatných troch rokoch vždy vyhral bodovaciu súťaž o zelený dres.

Podujatie Okolo Kalifornie nie je súčasťou kalendára WorldTour, figuruje v nižšej kategórii HC. Na cestách medzi Sacramentom a Los Angeles bude podľa predbežnej štartovej listiny Saganovi pomáhať a Michael Kolář, v tíme sú aj Daniele Bennati, Maciej Bodnar, Matti Breschel, Jesús Hernández, Jay McCarthy a Michael Mörköv. 

Sagan po Paríž - Roubaix pár dní oddychoval na Slovensku, potom sa vybral do zámoria, kde sa pripravoval v oblasti jazera Tahoe v Kalifornii. Do vyšších nadmorských výšok sa vráti aj po skončení nadchádzajúcich 8-etapových pretekov. "Dnes sa už pozerám dopredu. Veľkou výzvou pre mňa bude Tour de France. V Amerike budem prakticky do júnových pretekov Okolo Švajčiarska. Potom príde na rad štart na majstrovstvách Slovenska v mojej rodnej Žiline a následne už Tour de France, kde by som chcel ukázať, čo vo mne je," načrtol nedávno svoj najbližší program Peter Sagan. 

Sagan si pred pretekmi užíva chvíľe voľna so svojou priateľkou v Nevade pri jazere Lake Tahoe. "Také tiché a pokojné miesto, na akom som snáď ešte ani nebol," pochválil sa na svojom Facebooku. 

V poradí 10. ročník Okolo Kalifornie sa začne v nedeľu v Sacramente. Najdlhšie etapové preteky v Severnej Amerike budú mať 969 km rozdelených ôsmich etáp, vyvrcholia v nedeľu 17. mája v okolí Los Angeles. Titul nebude obhajovať Bradley Wiggins. Sagana čakajú predovšetkým súboje o etapové prvenstvá, na svoj šprintérsky vláčik sa budú spoliehať aj Mark Cavendish, Gerald Ciolek či Matthew Goss.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
Facebook - Peter Sagan

DISKUSIA