Futbalový Slovan valcuje: Ofenzívnu formu pocítil ďalší český klub!

Bratislavský Slovan si poradil aj so Slaviou PrahaBratislavský Slovan si poradil aj so Slaviou Praha Zdroj: facebook ŠK Slavia Praha

ČELÁKOVICE - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom prípravnom zápase nad hráčmi SK Slavia Praha vysoko 4:1 (2:0). Hralo sa na 2x40 minút v rámci miniturnaja Ministerský pohár v českých Čelákoviciach. Góly Slovana dali v prvom polčase Karol Mészáros a Samuel Štefánik a po zmene strán dva strelil striedajúci František Kubík.

Pre Slovan ide už o druhý jasný triumf v rade. 24.6. pocítila jeho formu aj Jihlava, ktorá prehrala vysoko 0:6. "Belasí" si rovnako v sobotu od 16.45 h zahrajú vo finále s úspešným z duelu Zbrojovka Brno - FK Baumit Jablonec (11.30).

Futbalisti AS Trenčín prehrali v sobotňajšom prípravnom zápase v českej Bystřici nad Pernštejnom s hráčmi Dukly Praha 1:2 (0:1). Jediný gól úradujúceho držiteľa slovenského double Fortuna liga - národný pohár Slovnaft Cup strelil v 49. min striedajúci Dávid Guba po individuálnej akcii.

Futbalisti FK Senica remizovali v sobotňajšom prípravnom zápase v českých Slatiniciach s hráčmi Sigmy Olomouc 1:1 (1:1). Gól účastníka najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 strelil na sklonku prvého polčasu Petr Pavlík.

V druhom stretnutí letnej prípravy zdolal FC DAC 1904 Dunajská Streda vo Veľkom Bieli druholigový Senec 1:0.

ŠK Slovan Bratislava - SK Slavia Praha (ČR) 4:1 (2:0)
Góly: 71. a 80. F. Kubík, 4. K. Mészáros, 26. Štefánik - 58. Červenka, hralo sa v Čelákoviciach (ČR) v rámci miniturnaja Ministerský pohár

Dukla Praha (ČR) - AS Trenčín 2:1 (1:0)
Góly: 7. Néstor, 80. M. Jeřábek - 49. Guba

ŠK Senec (II. liga) - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)
Gól: 88. B. Ľupták

Sigma Olomouc (ČR) - FK Senica 1:1 (1:1)
Góly: 32. Ordoš - 45. P. Pavlík, hralo sa v Slatiniciach (ČR)

FC Fastav Zlín (ČR-II. liga) - Spartak Myjava 1:2 (1:1)
Góly: 31. Poznar - 39. Ľ. Kolár, 86. Sládek, hralo sa v Luhačoviciach (ČR)

Josko Ried - ŽP Šport Podbrezová 1:2 (1:1)