Mak opäť hrdinom: Hetrikom v Európskej lige zostrelil Kodaň

Róbert MakRóbert Mak Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak zažiaril v úvodnom zápase play off Európskej ligy 2015/16. Hetrikom totiž prispel k vysokému triumfu gréckeho PAOK Solún na domácej pôde nad Bröndby Kodaň 5:0.

Dvadsaťštyriročný krídelník sa presadil najprv v 17. minúte duelu, keď dostal prihrávku do šestnástky, zbavil sa brániaceho hráča a presnou strelou k bližšej tyčke otvoril skóre duelu. Ďalšie dva góly si nechal na záver stretnutia. V 80. minúte dostal dlhú loptu do behu a niekoľko desiatok metrov dlhý šprint zakončil presnou strelou. Hetrik skompletizoval už o dve minúty neskôr po podobnej akcii, no tentokrát si položil brankára blafákom a loptu doklepol do prázdnej siete.

Mak oslávil tretí zápis vyzlečením si dresu, za čo ho rozhodca potrestal žltou kartou. Futbalisti bieloruského Dinama Minsk zvíťazili doma nad FC Salzburg 2:0 a vytvorili si dobrú pozíciu pred odvetou, ktorá je na programe o týždeň neskôr vo štvrtok 27. augusta.

FK Krasnodar - HJK Helsinki 5:1 (2:1)
Góly: 8. Ojala (vl.), 10. Mamajev, 57. Smolov (z 11m), 62. Wanderson, 64. Gazinskij - 18. Baah

Sparta Praha - FC Thun 3:1 (2:1)
Góly: 43. Costa, 45.+1 a 90.+4 Dočkal

Viac o téme: Róbert Mak Európska liga PAOK Solún