VIDEO Barcelona proti Borisovu bez problémov, gólová prestrelka v Leverkusene

Neymar a Igor Stasevich v hlavičkovom súboji o loptuNeymar a Igor Stasevich v hlavičkovom súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Obhajca trofeje FC Barcelona potvrdil rolu veľkého favorita a z Borisova si vezie tri body po triumfe 2:0 nad bieloruským šampiónom BATE. Katalánci si aj bez zraneného argentínskeho útočníka Lionela Messiho vytvorili v prvom polčase plejádu obrovských šancí, ale brankára BATE prekonať nedokázali.

Až v 48. minúte ho zbavil čara striedajúci Ivan Rakitič a v 65. minúte pridal chorvátsky stredopoliar aj druhý gól "Barcy", ktorá je so 7 bodmi na čele svojej skupiny.V druhom zápase E-skupiny viedol Bayer Leverkusen nad AS Rím už 2:0 po góloch Javiera "Chicharita" Hernandeza, ešte do prestávky však vyrovnal rovnako dvojgólový Daniele De Rossi. V 54. minúte poslal "vlkov" do vedenia Miralem Pjanič a v 73. minúty pridal poisťujúci zásah Falqué, napokon však domáci "farmaceuti" v závere dokázali vyrovnať na konečných 4:4. Rimania, na súpiske ktorých nefiguroval slovenský reprezentant Norbert Gyömbér, prepásli v strhujúcom súboji šancu odlepiť sa z dna tabuľky. Na konte majú len dva body a čaká ich tvrdý boj o postup.

BATE Borisov (Biel.) - FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:0)
Góly: 48. a 64. Rakitič, ŽK: 29. Poľakov, 43. M. Voloďko, 61. Hajdučyk, 82. Karnickij, 83. Milunovič, 88. A. Voloďko - 23. Busquets, 41. Dani Alves, 74. Gumbau, rozhodoval: Manuel De Sousa (Portug.)

Zostavy:
Borisov: Černik - Poľakov, Hajdučyk, Milunovič, F. Mladenovič - A. Voloďko, Nikolič (65. Jablonskij) - Stasevič, Gordejčuk, M. Voloďko (62. Karnickij) - Signevič (79. Mozolevskij)
Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Piqué, Bartra, Jordi Alba - Busquets (72. Gumbau), Mascherano, Sergi Roberto (17. Rakitič) - El Haddadi (69. Sandro Ramírez), L. Suárez, Neymar

Bayer Leverkusen (Nem.) - AS Rím (Tal.) 4:4 (2:2)
Góly: 4. a 19. J. Hernández (prvý z pok. kopu), 84. K. Kampl, 86. A. Mehmedi - 30. a 38. De Rossi, 54. M. Pjanič, 73. I. Falque, ŽK: 36. Ch. Kramer, 90. Wendell - 24. Nainggolan, 35. De Rossi, rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)

Zostavy:
Leverkusen: Leno - Donati, Tah, K. Papadopulos, Wendell - Ömer Toprak (79. V. Jurčenko), Ch. Kramer (66. J. Brandt) - Bellarabi (56. A. Mehmedi), Hakan Calhanoglu, K. Kampl - J. Hernández
Rím: Szczesny - Torosidis, Rüdiger, Manolas, Digne - Florenzi (90. Iturbe), Nainggolan, De Rossi, M. Pjanič - M. Salah (62. I. Falque), Gervinho (85. Džeko)

Viac o téme: FC Barcelona AS Rím Bayer Leverkusen BATE Borisov