VIDEO Víkendová gólparáda: Suárezova delovka v Primera Division, centimetrová presnosť Smitha

Luis Suárez a jeho gólová radosťLuis Suárez a jeho gólová radosť Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Uplynulý víkend bol znovu bohatý na krásne góly. Či už išlo o technicky zahratý priamy kop alebo delovku z veľkej diaľky, ponúkame vám z každého rožku trošku. Horúcim favoritom na víťaza tohto víkendu je Suárez, ktorý v barcelonskom drese strelil druhý gól proti Sociedadu. Za zmienku stojí aj presný zásah, ktorý odštartoval prehru domáceho AS Rím. Prekvapil Michael Gregoritsch, ktorému ku gólu pomohlo šťastie - loptu napálil do súperovej hlavy a gól bol na svete.

1. Luis Suárez (FC Barcelona)

FC Barcelona bola v tomto zápase jednoznačným favoritom a presne tak sa vyvíjalo aj samotné dianie na ihrisku. Trio Messi, Neymar a Suárez sa predháňali v góloch. Neymar dal síce dva, no Suárez sa do toho poriadne oprel a krásou zatienil všetky ostatné presné zásahy.

2. Mauro Zárate (West Ham United)

O krásny gól sa postaral aj 28-ročný Mauro Zárate, ktorý sa chopil priameho kopu. Loptu zatočil ponad múr z hráčov, a tá sa krásne skĺzla do vinklu. Brankár Myhill sa po nej ešte skúsil vrhnúť, no nad touto presnosťou sa nedalo zvíťaziť.

3. Adam Smith (AFC Bournemouth)

Iba 24-ročný Smith ani netušil, čo spôsobil. Jeho prekrásny gól z 80. minúty nakopol domácich. Presným zásahom znížil na 1:2 a o sedem minút neskôr už bolo vyrovnané. Veľké veci sa diali v nadstavenom čase, v ktorom sa presadili oba tímy. Päť minút po riadnom hracom čase sa presadil hosťujúci Barkley a o tri minúty neskôr vyrovnal na konečný 3:3 druhým gólom Stanislas.

4. Alejandro Gómez (Atalanta BC)

Pekné góly padali aj v talianskej Serii A. Po veľkej senzácii stratil domáci AS Rím všetky body po prehre 0:2, ktorú začal práve Gómez. Hrubú chybu v rozohrávke domácich nekompromisne potrestal. Spoza šestnástky napriahol a pravačkou nedal brankárovi šancu.

5. Michael Gregoritsch ( Hamburg SV)

Siedmy Hamburg strelil v posledných dvoch ligových zápasoch až šesť gólov. O jeden z nich sa postaral Gregoritsch. Priamy kop z veľkej diaľky poňal silovo. Jeho delovka sa odrazila od domáceho hráča Brém, ktorý stál v múriku. To domácim viac uškodilo ako pomohlo, pretože lopta skončila v ich sieti. V športe stále platí, že treba mať aj kúsok šťastia.