Brejčákov Davos do semfinále Ligy majstrov, stop pre obhajcu trofeje

Gólové oslavy hokejistov Davosu
Gólové oslavy hokejistov Davosu

BRATISLAVA - Fínske kluby Kärpät Oulu, Lukko Rauma, švédska Frölunda a švajčiarsky HC Davos so slovenským obrancom Jánom Brejčákom si v utorok vybojovali postup do semifinále druhej edície Ligy majstrov. Naopak, so súťažou sa rozlúčil obhajca trofeje Lulea Hockey, ktorý vypadol po veľkej nájazdovej dráme.

Kärpät si účasť v najlepšej štvorke zabezpečil utorkovým presvedčivým víťazstvom 5:1 nad ďalším účastníkom Liigy Espoo Blues. V prvom štvrťfinálovom zápase na pôde súpera prehral iba o dva góly 0:2 a postúpil tak gólovým súčtom 5:3. Hrdinom odvety bol útočník Oulu Julius Junttila, ktorý sa na triumfe podieľal hetrikom. 

Ďalší čisto fínsky súboj priniesol obrovskú drámu. Po tom, čo sa prvý zápas medzi TPS Turku a Lukko Rauma skončil remízou 3:3, svietil nerozhodný stav (1:1) na tabuli aj po 60 minútach odvetného duelu v Raume. Zápas napokon dospel až do rozstrelu, v ktorom rozhodol o postupe domácich premenený nájazd Tura Asplunda v štvrtej sérii.

      V semifinále nebude chýbať ani Davos, ktorý po domácej remíze 1:1 v prvom zápase uspel v utorok na ľade Skelleftey 4:1. Z postupu sa tešil aj slovenský zadák Ján Brejčák, ktorý sa predstavil v tretej obrannej dvojici švajčiarskeho šampióna.

Štvrťfinále bolo konečnou stanicou pre obhajcu trofeje. Po tom, čo Lulea v úvodnom súboji zdolala doma Frölundu 3:2, vyhrali v odvete pred vlastnými fanúškmi o gól aj "indiáni" a tak sa muselo predlžovať. V predĺžení gól nepadol a tak prišli na rad nájazdy. V nich premenili domáci tri pokusy, kým hostia iba jeden a tak do semifinále postúpila Frölunda. Slovenskí reprezentanti Peter Cehlárik s Christiánom Jarošom na súpiske hostí nefigurovali.
      
odvety štvrťfinále Ligy majstrov
Kärpät Oulu - Espoo Blues 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Góly: 1., 47. a 59. Junttila, 2. Hakanpää, 49. Nutivaraa – 48. Suomela
/prvý zápas 0:2, do semifinále postúpil Kärpät/
      
Lukko Rauma - TPS Turku 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 36. Vahalahti, rozh. nájazd Asplund – 56. Tikkanen
/prvý zápas 3:3, do semifinále postúpilo Lukko Rauma/
      
AIK Skelleftea - HC Davos 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 21. Forssell – 5. Axelsson, 10. Corvi, 51. Ambühl, 60. Lindgren
/prvý zápas 1:1, do semifinále postúpil Davos/
      
Frölunda Indians - Lulea Hockey 5:4 pp (2:2, 3:1, 0:1 - 0:0), 3:1 na nájazdy
Góly: 6. Sundström, 18. Johnson, 22. Carlsson, 29. Fantenberg, 35. Abbott, rozh. nájazd Johnson – 12. Rajala, 19. Forsberg, 22. Mastomäki, 47. Harju
/prvý zápas 2:3, do semifinále postúpila Frölunda/


Tagy: Lukko Rauma Lulea Hockey HC Davos

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA