Šéfom českého futbalu Pavel Mokrý

PRAHA - Českomoravský futbalový zväz má konečne predsedu! Po tzv. rozhodovacej voľbe sa ním včera v Prahe stal doterajší podpredseda Pavel Mokrý pomerom hlasov 72:56.

Mokrý tesne porazil bývalého reprezentanta Ivana Haška, čo znamená, že delegáti nevypočuli volanie po radikálnej zmene a pri voľbe predsedu dali prednosť uchádzačovi, ktorý zasadal už v doterajšom vedení, v ktorého funkčnom období bola odhalená najväčšia korupčná aféra v histórii českého futbalu. Aj všetci traja podpredsedovia už boli členmi predchádzajúceho výkonného výboru. Bývalý prezident Sparty Vlastimil Košťál, ktorý sa márne usiloval o predsednícke kreslo, sa stal prvým podpredsedom. Jaroslav Vacek ostal podpredsedom pre ekonomiku.

Výsledky volieb nového šéfa boli veľmi tesné. V prvom hlasovaní získali obaja kandidáti v českej komore 64 hlasov a len jediný hlas ich delil od potrebnej väčšiny. Na Morave Mokrý o štyri hlasy vyhral a keď potom dostal v opakovanej voľbe v českej komore 72 hlasov, privítal ho potlesk v sále ako nového predsedu. Bezpochyby mu výrazne pomohlo, že sa kandidatúry vzdal V. Košťál s tým, že podporuje Mokrého.

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: topky.sk
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy