Brankári v ST extralige majú problém s výstrojom
RAJECKÉ TEPLICE - Viacerí brankári v hokejovej ST extralige nemajú dresy a výstroj podľa pravidiel. Vyplýva to z posledných meraní, ktoré realizoval Juraj Okoličány. Ten podobnú činnosť vykonáva aj na vrcholných medzinárodných podujatiach.
"Spísali sa všetky nedostatky, ktoré musia kluby odstrániť, aby boli v poriadku podľa predpisov dresy, lapačky, vyrážačky, betóny a kompletný brankársky výstroj. Z každého klubu sa premeral výstroj trom brankárom, ktorí by mali chytať v extralige. Vedenia tímov a gólmani teraz musia nedostatky do 1. decembra odstrániť. Po tomto termíne môžu gólmani chytať len v označenom, parametre spĺňajúcom výstroji. Ak ho nebudú mať v poriadku, klub dostane pokutu 25-tisíc korún. Ak by došlo k poškodeniu výstroja, brankár to musí pred stretnutím oznámiť inštruktorovi duelu. Výstroj sa bude priebežne kontrolovať, inštruktor zápasu môže premerať brankára víťazného tímu,“ povedal po zasadnutí predstavenstva spoločnosti Pro-Hokej jej šéf Vladimír Paštinský. Podľa meraní boli najhoršie na tom dresy brankárov.
"V tomto smere to bolo priam kritické. Niektoré svojím rozmerom skôr pripomínali nočné košele,“ hovorí Vladimír Paštinský. Na zasadnutí v Rajeckých Tepliciach schválili predstavitelia extraligových klubov všetky výsledky od 12. do 24. kola a s predsedom komisie rozhodcov SZĽH Vladimírom Mihálikom diskutovali o výkonnosti arbitrov.
"Bola to intenzívna a zaujímavá diskusia. Vysvetlili sme si celý rad vecí. Čiastočne sme rozoberali aj posledné stretnutie Trenčín - Nitra, zobrali sme pripomienky zo strany hosťujúceho tímu a budeme ich skúmať na základe DVD záznamu zápasu na spoločnom stretnutí zástupcov Pro-Hokeja a komisie rozhodcov,“ informoval V. Paštinský.
Vladimír Mihálik odovzdal zástupcom klubov aj metodický list, v ktorom sa hovorí o tom, čo všetko majú rozhodcovia pískať. V liste sú vyšpecifikované najmä nové pravidlá, ktoré berú dôraz na zákernú a nepovolenú hru hokejkou. Zástupcovia klubov zároveň zamietli požiadavku Nitry na vetovanie rozhodcov. Na stredajšom zasadnutí Pro-Hokeja schválili aj požiadavku Slovana Bratislava na zmenu začiatku stretnutí. V pracovné dni sa budú duely v ST Aréne začínať o 18.30 h, počas nedieľ a sviatkov o 17.00 h.
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: SITA


































































































