Chce sa vrátiť do Argentíny: Agüero plánuje po MS 2018 návrat do vlasti

Sergio Agüero
Sergio Agüero

MANCHESTER - Argentínsky útočník anglického Manchestru City Sergio Agüero plánuje po majstrovstvách sveta 2018 v Rusku návrat do klubu, v ktorom vstúpil do seniorského futbalu. Dvadsaťsedemročný nevysoký zakončovateľ je s manchesterským klubom zmluvne viazaný do roku 2019, následne by sa chcel vrátiť do vlasti a byť súčasťou tamojšieho Club Atlético Independiente.

"Počas ostatných mesiacov sa mnoho hovorilo o novom kontrakte, ale to ma nezaujímalo. Je mi jasné, že keď sa moja zmluva skončí, po majstrovstvách sveta 2018 zamierim do Independiente," povedal Agüero v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Independiente En La Uno, citoval ho portál dailymail.co.uk.

"Kam by som už len šiel v rámci Európy? Nie. Keď vyprší kontrakt s City, vrátim sa do Argentíny hrať za 'El Rojo'. Z Manchestru priamo do Avellanedy," dodal Agüero, ktorý hrával za Independiente v rokoch 2003 - 2006, následne sa na päť rokov stal členom kádra španielskeho Atlética Madrid a od roku 2011 pôsobí v Manchestri. V drese "The Citizens" strelil 94 gólov v 141 zápasoch Premier League.

Rodák z mesta Quilmes sa vyjadril aj k príchodu trénera Pepa Guardiolu po skončení aktuálnej sezóny. Španiel nahradí na lavičke manchesterského klubu Manuela Pellegriniho. "Je trochu streštené, keď štyri mesiace vopred viete, že váš kormidelník odíde a tiež už poznáte meno jeho nástupcu, ale tak to je. Snáď sa nám podarí získať nejakú trofej a Pellegrini odíde tým najlepším možným spôsobom. Potom sa prispôsobíme Guardiolovým predstavám," vyhlásil Argentínčan, ktorý sa o metódach nového kouča rozprával aj s reprezentačným spoluhráčom Lionelom Messim. Guardiola viedol Messiho v FC Barcelona. "Vravel mi o ňom počas Copa América. Povedal mi, že sa pri Guardiolovi mnoho naučil. Ja som sa ho opýtal: 'Čo si sa naučil, idiot, lepšie kopať do lopty?'"


Tagy: Sergio Agüero

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA