Di Stefano už pripravený na operáciu srdca

MADRID - Legenda futbalového Realu Madrid Alfredo di Stefano je napriek stále vážnemu zdravotnému stavu pripravený na zavedenie bypassu. Malo by sa tak stať už v stredu. Potvrdili to lekári z nemocnice La Fe vo Valencii, kde je 79-ročný Di Stefano hospitalizovaný po sobotňajšom srdcovom záchvate.

"Zaznamenali sme určité zlepšenie stavu pacienta, preto to chceme využiť. Ak sa jeho situácia rapídne nezhorší, zavedenie mu bypass už v stredu," píše sa vo vyhlásení nemocnice. Ako je známe čestný prezident Realu Di Stefano dostal počas Vianoc srdcový záchvat a odvtedy sa nachádza v kritickom stave.

Pripravovaný operačný zákrok komplikovala doteraz najmä vysoká teplota a nestabilnosť obehového systému. Tím kardiológov zvažoval aj aplikovanie angioplastiky, ale napokon sa vzhľadom na problémy s cukrovkou a arteriosklerózou rozhodol pre bypass.. Zdravotný stav rodáka z Argentíny sa za dva dni od kolapsu predsa len zlepšil a legendárny futbalista je pri vedomí a komunikuje s okolím.

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy