VIDEO Saganov sok s horkosťou v ústach: Ja som mal vyhrať a bodka!

Opäť bolo treba cieľovú fotografiu, Sagan na páske preskočil Kristoffa.
Opäť bolo treba cieľovú fotografiu, Sagan na páske preskočil Kristoffa.

BERNE - Etapa dlhá 209 kilometrov a Kristoff prehral asi o centimeter. Niet sa čomu diviť, že po zbabranom finiši doslova zúril. Hneď ako prešiel cieľom, vedel, že je zle. Prvú vlnu zlosti si vybil na vlastnom bicykli, do ktorého začal udierať.

Okrem úderov do riadidiel si uľavil aj vulgarizmami. Dvakrát zopakoval "kur*a!". Jazdec tímu Kaťuša mal skutočne smolu, no za všetko si mohol sám. Záver jednoducho nezvládol, čo si po pretekoch aj sám priznal.

Na svojom instagramovom konte zverejnil fotku, na ktorej ho poráža obľúbený slovenský cyklista Peter Sagan. Do popisu uviedol, že mohol niektoré veci spraviť inak, a vtedy by bol vytúžený triumf jeho: "Krásny príklad toho, ako správne prekročiť cieľovú čiaru a ako to nerobiť. Škoda, že na tomto obrázku som práve ja ten zlý príklad. Finiš prišiel skôr ako som očakával a už som jednoducho nestihol správne hodiť bicykel. Začiatočnícka chyba! Bol to však dobrý deň pre náš tím. Teraz si trochu oddýchnem a budem sa snažiť na ten nepodarený špurt čím skôr zabudnúť."

Peter Sagan bol skrátka lepší. Konečne si záver perfektne načasoval a na jeho stranu sa priklonilo aj šťastie, čo však Kristoff dlho nevedel stráviť. "Nevidel som cieľovú čiaru, až kým nebolo neskoro. Ak by som mal hlavu hore, bol by som vyhral! Na cieľovej fotke jasne vidieť, že som ani nehádzal bicykel. Bola to moja chyba, pretože som sa dlho pozeral dole a zrazu bolo príliš neskoro. Ak by som hodil bicykel, bolo by to iné. Vyhrať som mal ja a bodka," povedal po dojazde do cieľa rozhorčený Kristoff pre portál cyclingnews.


Tagy: Peter Sagan Alexander Kristoff

Zdroj:
sportky.sk
Foto:
SITA

DISKUSIA