VIDEO Veľká česko-slovenská bitka: Chlapci spod Tatier ukázali silu a oslavujú striebro!

Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka sa raduje zo zisku striebra vo A-finále K4 na 1000 metrov
Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka sa raduje zo zisku striebra vo A-finále K4 na 1000 metrov

RIO DE JANEIRO - Slovenskí reprezentanti Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka časom 3:05,044 min získali striebro v sobotňajšom A-finále disciplíny K4 na 1000 m na záver súťaží rýchlostných kanoistov na OH v Riu de Janeiro.

Suverénnymi víťazmi sa stali Nemci Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross (3:02,143). Tretí skončili Česi Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba (3:05,176), ktorí zaostali za loďou SR iba o 132 tisícin sekundy. 


"Záver strašne bolel, ale stálo to za to! Zažívame fantastické pocity a pre mňa je táto tretia olympijská medaila azda najvzácnejšia minimálne preto, lebo tie pocity sú čerstvé," vyhlásil pre RTVS Erik Vlček. "Experti hovoria, že to chce čas, kým sa posádka štvorkajaka zladí a v konkrétnom zložení dozreje. My sme na to mali približne rok a vyšlo to," skonštatoval Juraj Tarr. "Je to neopísateľný pocit, úplne úžasné, sme veľmi šťastní," povedal Denis Myšák. "Dali sme do toho maximum - všetko, čo v nás bolo. Koniec naozaj veľmi bolel, ale oplatilo sa zniesť to," uviedol Tibor Linka. 

Nemecko aj Česko v piatok postúpili do finále priamo z rozjázd, Slovensko v nej bolo druhé za podobne jasným Nemeckom a potom triumfovalo v semifinále. 

Úradujúci majstri sveta z Milána 2015 aj kontinentálni šampióni z Moskvy 2016 Slováci boli vo finále na všetkých medzičasoch práve na druhej pozícii. Po 250 m to bolo o 0,28 s a na méte 500 m malo manko hodnotu 82 stotín. Vtedy už bolo čoraz zjavnejšie, že lídri z Nemecka neohrozene smerujú za zlatom. Rozpútal sa strhujúci izolovaný boj medzi SR a ČR o striebro, ďalšie K4-ky zaostávali. Slováci na 750 m viedli pred Čechmi s náskokom 19 stotín a napokon odrazili ich sústavný nápor. Medaily im odovzdala krajanka - strelkyňa a členka MOV Danka Barteková. 

Slovensko má v tejto disciplíne v zbierke aj striebro z Pekingu 2008 a bronz z Atén 2004. Z terajšej posádky mal podiel na oboch týchto predchádzajúcich olympijských kovoch Vlček a na tom spred ôsmich rokoch aj Tarr. V Londýne 2012 patrila Slovensku šiesta priečka, popri Vlčekovi a Tarrovi vtedy jazdili Peter Gelle a Martin Jankovec. Vtedajší víťazi Austrálčania sa teraz musia uspokojiť so štvrtým miestom. 


Tagy: Erik Vlček Denis Myšák Juraj Tarr a Tibor Linka

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR-Michal Svítok, Video: streamable ČT Sport

DISKUSIA