VIDEO Chára si búcha hlavu o stenu: Slovenský obor opäť kiksoval!

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: Profimedia

TORONTO - V prvom finálovom zápase boli úspešnejší hokejisti Kanady, ktorí zvíťazili s výberom Európy 3:1. Avšak k tomuto výsledku im dopomohli aj individuálne chyby z úvodnej tretiny. Prvou bola zlá pozičná hra Seidenberga. Druhé zlyhanie prišlo o 10 minút neskôr a vinníkom bol Zdeno Chára.

Práve úvodná tretina rozhodla o triumfe Kanady. Hokejistov Európy môžu mrzieť hlavne dve individuálne chyby. Tá Chárova zo 14. minúty bola "výstavná". Slovenský obor sa rozhodol pre komplikovanú rozohrávku v strednom pásme, okatá kľučka na Getzlafa mu nevyšla a Stamkos zavesil do poloprázdnej bránky vyšachovaného Haláka.

Aj keď Kanaďania opäť demonštrovali svoju vyspelosť a majstrovstvo, priebežný stav totálne prevrátil zrkadlo hry, lebo Európania okrem efektivity nezaostali v ničom. Rovnako sa vyjadril po zápase aj Tomáš Tatar: "Ukázalo sa, že sa dá s nimi hrať. Góly sme inkasovali len po malých chybičkách, ktoré sa nesmú stávať. Musíme si to povedať."

Viac o téme: Zdeno Chára Svetový pohár Výber Európy
  • Zdroj: TASR, športky