VIDEO Nevýrazný výkon proti Slovincom: Kozákov výber s druhou tesnou prehrou

Na snímke vľavo Lukáš Pauschek (Slovensko) a vpravo Benjamin Verbič (Slovinsko) v kvalifikačnom zápase F-skupiny o postup na MS 2018 vo futbale Slovinsko - SlovinskoNa snímke vľavo Lukáš Pauschek (Slovensko) a vpravo Benjamin Verbič (Slovinsko) v kvalifikačnom zápase F-skupiny o postup na MS 2018 vo futbale Slovinsko - Slovinsko Zdroj: TASR/Martin Baumann

ĽUBĽANA - Slovenskí futbalisti prehrali aj vo svojom druhom vystúpení v kvalifikácii o účasť na MS 2018. V sobotňajšom súboji F-skupiny nestačili na domáce Slovinsko a na ľubľanskom štadióne Stožice ťahali za kratší koniec po výsledku 0:1. Rozhodujúci gól strelil v 74. minúte striedajúci Rok Kronaveter.

Najbližším súperom zverencov trénera Jána Kozáka bude v utorok 11. októbra na domácej pôde v Trnave mužstvo Škótska.

Po úvodnom oťukávaní sa do prvej šance dostali domáci. Zaváhanie Hrošovského pri rozohrávke takmer potrestal Birsa, ale k strele ho nepustil Ďurica, ktorý mu v poslednom momente sklzom vypichol loptu. Následne pálil nebezpečne Iličič. Slováci mali v 13. minúte výhodu priameho kopu, Ďuricov pokus však išiel vysoko nad bránku Oblaka. Duel potom poznačili nepresnosti na oboch stranách, fauly a žlté karty, ktoré rozkúskovali hru. Po polhodine mali Slovinci výhodu štandardnej situácie, nakopávaná lopta sa dostala až do pokutového územia a osamotenému Samardžičovi chýbali len centimetre, aby ju umiestnil za Kozáčikov chrbát. V 38. minúte Kucka šikovne vysunul Maka, ten ustál súboj s o hlavu vyšším Samardžičom, avšak Oblak jeho štipľavú strelu ľavačkou vyrazil na roh. Najväčšiu šancu prvého polčasu si vytvorili Slovinci tesne pred odchodom do šatní. Ďurica prehral hlavičkový súboj v pokutovom území, lopta sa dostala k úplne voľnému Bezjakovi, ktorého prudký volej Kozáčik bravúrne vyrazil na brvno.

Marek Hamšík v súboji Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Druhé dejstvo začali aktívnejšie domáci, Slovákov zatlačili pred ich šestnátsku, ale vo finálnej fáze neboli presní. Slovinský kouč Katanec sa snažil oživiť hru striedaniami a vyšlo mu to. Do hry okrem Novakoviča poslal aj Kronavetera, ktorý po 120 sekundách pobytu na ihrisku strelil v 74. minúte víťazný gól. Tréner Kozák reagoval na výsledok hneď trojnásobnou zmenou, keď desať minút pred záverečným hvizdom nasadil trio Ďuriš, Sabo, Holúbek. Želaný efekt v podobe vyrovnávajúceho presného zásahu to však neprinieslo. Slováci po prehre 0:1 neskórovali už vo štvrtom zápase za sebou a sériu bez gólu natiahli na 405 minút.

Viac o téme: Slovensko Slovinsko
  • Zdroj: športky, SITA