VIDEO Chárov tréner sa pustil do českého zákeráka: Neustále sa dostáva do problémov!

Austin Czarnik skončil po tvrdom náraze na ľadovej plocheAustin Czarnik skončil po tvrdom náraze na ľadovej ploche

NEW YORK - Obrancovi Radkovi Gudasovi hrozí pred začiatkom NHL disciplinárny trest. Kvôli zákroku na bostonského útočníka Austina Czarnika v sobotňajšom prípravnom zápase čaká dnes českého hokejistu Philadelphie telefonické vypočutie s oddelením bezpečnosti hráčov.

Gudas narazil v prvej tretine Czarnika zozadu na mantinel a dostal trest na dve minúty. Pre dvadsaťtriročného útočníka, ktorý ešte len čaká na svoju premiéru v NHL, zápas skončil. Podľa zámorských médií bude s otrasom mozgu mimo hru najmenej týždeň.

"Videli sme úder ramenom do hlavy. Vyzerá to, že má (Gudas) nadanie dostať sa do problémov v každom zápase," uviedol tréner Bostonu Claude Julien s odkazom na časté kontroverzné zákroky českého obrancu. "To narazenie sa mi nepáčilo. Prišlo neskoro a bolo to ramenom do hlavy. Je to sklamanie," povedal kouč Bruins, ktorí vyhrali zápas 1:0 v predĺžení.

Gudas bol kritizovaný za príliš tvrdú hru v niektorých zápasoch už v minulej sezóne. V príprave na nový ročník vyvolal diskusie jeho zákrok na útočníka Jimmyho Veseyho v stretnutí s New York Rangers, po ktorom však žiadny postih neprišiel.

Viac o téme: Philadelphia Flyers Radko Gudas Claude Julien Austin Czarnik