VIDEO Česko opäť bez gólu, Nórsko sa potrápilo so San Marínom

Gólová radosť hráčov San Marína Gólová radosť hráčov San Marína Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V Hannoveri domáci Nemci potvrdili úlohu favorita a Severné Írsko zdolali v kvalifikácii na MS 2018 2:0. Úradujúci majstri sveta položili základ úspechu už v prvom polčase, keď v rozpätí štyroch minút skórovali Julian Draxler a Sami Khedira. Nemecko má po troch zápasoch na svojom konte plný počet deväť bodov a neohrozene vedie C-skupinu.

V nej pokračuje strelecké trápenie českého mužstva. Zverenci Karla Jarolíma neskórovali ani svojom treťom zápase v eliminačných bojoch o Rusko, keď v Ostrave len remizovali s Azerbajdžanom 0:0.

K prekvapeniu bolo blízko v Osle, kde sa Nórsko dlho trápilo so San Marínom. Domáci síce išli do vedenia zásluhou vlastného gólu Davideho Simonciniho, ale hostia vyrovnali v 54. minúte po presnom zásahu Mattiu Stefanelliho. Severania definitívne zlomili odpor futbalového trpaslíka štvrťhodinu pred záverom, keď sa presadil Adama Diomande. V závere výsledok prikrášlili Martin Samuelsen a Joshua King.

Poľsko - Arménsko 2:1 (0:0)
Góly: 48. Mkojan (vlastný), 90.+ Lewandowski - 51. Harojan, ČK: 30. Andonian (Arménsko)

Nórsko - San Maríno 4:1 (1:0)
Góly: 11. Simoncini (vlastný), 77. Diomande, 82. Samuelsen, 84. J. King - 54. Stefanelli