Tehelné pole je zamrznuté

BRATISLAVA - Zamrznuté snehové jazyky, spálená zažltnutá tráva a pod tým všetkým tvrdá zem. Nepoddajná ako kremeň, podľa odhadov ľudí starajúcich sa o stav hracej plochy zamrznutá až do hĺbky 40 centimetrov. Takto vyzerá Tehelné pole, dejisko úvodného šestnásťfinálového zápasu Pohára UEFA Artmedia - Levski Sofia, dva týždne pred termínom duelu (15. februára)!

Posledné stretnutie sa na štadióne Slovana hralo 6. decembra a po záverečnom dueli základnej skupiny Ligy majstrov Artmedia - Porto zostalo na ploche iba blato... „Šiesteho sa hralo, ráno siedmeho prestalo pršať, ale terén bol rozbitý a rozmočený, takže sa naň nedalo ísť nielen mechanizmami, ale ani vstúpiť normálnou nohou,“ spomína ekonomický riaditeľ Slovana Peter Goga a pokračuje: „Na trávnik sme sa dostali až vo štvrtok. Všetci údržbári, trávnikári nabehli s metličkami, lopatkami a snažili sa vyrovnať najväčšie nerovnosti a aspoň trochu to vyrovnať. Najbližší víkend už začalo mrznúť a odvtedy plocha zamrzla až na spomínaných 40 centimetrov.“

Situácia je teda vážna, veľmi by jej nepomohlo ani rýchle oteplenie. Pod trávnikom je totiž zamrznutá voda, ak by sa topila, na povrchu zostane blato. „Mohlo by to byť ďalším problémom, ale celkove by sme to prijali, aby sme mohli povrch aspoň vyrovnať. Aspoň tých 5 centimetrov,“ vraví Peter Goga. Artmedia netají svoje želanie odohrať zápas s Levski na Tehelnom poli. Má naň príjemné spomienky, hráči si na štadión zvykli a „určite by tu chceli aj pokračovať“, súhlasí Peter Goga. Jedným z riešení by mohlo byť prenajatie veľkej plachty, pod ktorú sa môže vháňať teplý vzduch. „Na Slovensku však podobnú plachtu nemáme, muselo by sa to doviezť, pravdepodobne až zo severu Európy. Určite by to stálo pár stotisíc korún,“ prízvukuje Peter Goga.


Možno aj v Senci
BRATISLAVA - Ak bude tesne pred 15. februárom nejaká kalamita, hrať sa môže aj v Senci, Trnave prípadne vo Viedni. To bol jeden zo záverov včerajšieho stretnutia zástupcov Slovana, Artmedie, marketingového partnera ŠportProgress a futbalového zväzu. Tieto tri mestá totiž spĺňajú požiadavku byť čo najbližšie k pôvodnému dejisku zápasu. Zatiaľ však platí, že všetci sú za to, aby sa duel s Levski hral na Tehelnom poli!

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: topky.sk
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy