VIDEO Washington nedal Pittsburghu šancu: Päť bodov pre Bäckströma

Tom Wilson (43) a Patric Hornqvist (72)Tom Wilson (43) a Patric Hornqvist (72) Zdroj: SITA

WASHINGTON - Hokejisti Washingtonu triumfovali v noci na štvrtok v zámorskej NHL nad Pittsburghom vysoko 7:1. Najvýraznejšou mierou k tomu prispel Nicklas Bäckström, ktorý si k dvom gólom pripísal tri asistencie. Dvakrát skóroval aj T.J. Oshie, čestný úspech "tučniakov" zaznamenal v závere stretnutia Phil Kessel. Pre Pittsburgh to bola najvyššia prehra vo Verizon Center od 2. januára 1989, keď na ľade Capitals utŕžili debakel 0:8.

V druhom stretnutí nočného programu triumfovalo Calgary nad Arizonou 2:1 po predĺžení. Flames tak otočili nepriaznivé skóre, keď sa najskôr v 47. minúte presadil Matthew Tkachuk a po 49 sekundách nadstavenia rozhodol o triumfe Michael Frolík. "Odohrali sme veľký zápas. Boli sme dostatočne rýchli, vytvárali tlak na obrancov súpera a premieňali šance. Jednoducho skvelé," uviedol Nicklas Bäckström na webe NHL. "Bolo to ponižujúce a zahanbujúce. Súperovi hráči nás uviedli do rozpakov," skonštatoval tréner Pittsburghu Mike Sullivan.

Dmitry Orlov oslavuje gól Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

Sedemgólový náklad si odvážajú z Washingtonu hokejisti Pittsburghu, ktorí okrem prehry 1:7 na ľade Capitals v stredajšom zápase NHL prišli aj o brankára Matta Murrayho. Ten musel odísť z hracej plochy 24 sekúnd pred koncom prvej tretiny po tom, čo mu po trme-vrme pred jeho bránkou spadla helma a do tváre ho zasiahla hokejka ruského spoluhráča Jevgenija Malkina. Bolo to za stavu 2:0 pre Washington. Murrayho vystriedal skúsenejší Marc-Andre Fleury, ktorý inkasoval už po 16 sekundách a celkovo päťkrát. "Som v poriadku, bolo to rozhodnutie trénera, že ma preventívne stiahol," uviedol Murray, ktorý pri vyšetreniach prešiel protokolom možného otrasu mozgu.

V druhom zápase stredajšieho programu NHL hráči Calgary zdolali súperov z Arizony 2:1 po predĺžení. Rozhodnutie padlo z hokejky českého útočníka Michaela Frolíka v 49. sekunde predĺženia.

Washington - Pittsburgh 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)
Góly: 8. Oshie (Beagle), 18. Nicklas Bäckström (Oshie, Niskanen), 20. Oshie (Nicklas Bäckström, Carlson), 26. Orlov (Johansson, Nicklas Bäckström), 46. Williams (Oshie, Nicklas Bäckström), 51. Ovečkin (Burakovsky), 57. Nicklas Bäckström (Schmidt, Orpik) - 57. Kessel (Bonino, Schultz)

Calgary - Arizona 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 47. Tkachuk (Frolík), 61. Frolík - 40. Rieder (Martinook)

Viac o téme: Washington Capitals Nicklas Bäckström Pittsburgh Penguins
  • Zdroj: TASR, SITA