VIDEO Súboj Slovákov víťazne pre Hamšíka: Kuckov gól Milánu nestačil

Marek Hamšík a Juraj Kucka Marek Hamšík a Juraj Kucka Zdroj: SITA, Twitter, koláž - Športky

RÍM - V sobotňajšom šlágri 21. kola talianskej futbalovej Serie A vyhral tretí Neapol na ihrisku piateho AC Miláno 2:1. Domácim nepomohol ani gól slovenského stredopoliara Juraja Kucku, ktorý znížil v 37. minúte na 1:2 a z cenného triumfu sa tak tešil jeho krajan a kapitán SSC Marek Hamšík.

Hostia si upevnili 3. miesto, na konte majú 44 bodov rovnako ako druhý AS Rím, ktorý má ale o zápas menej. Vedie obhajca Juventus Turín so 45 bodmi a dvoma zápasmi k dobru. Neapol mal skvelý úvod, keď v 9. minúte viedol 2:0. Najprv sa krásnou strelou prezentoval Lorenzo Insigne, potom po peknej akcii a šikovnej strele z uhla medzi nohy domáceho brankára Gianluigiho Donnarummu zvýšil Jose Callejon.

V zaujímavom zápase znížil Kucka jeho druhým ligovým gólom v ročníku, ale domáci sa v druhom polčase už nepresadili. Kucka odohral celý zápas, Hamšík hral do 74. minúty.

V úvodnom sobotňajšom zápase zvíťazila Fiorentina na ihrisku Chieva Verona 3:0.