VIDEO Skvelá správa pre bratislavský Slovan: Jokerit prehral s Astanou

Víťazné oslavy hokejistov Barysu AstanaVíťazné oslavy hokejistov Barysu Astana Zdroj: facebook

BRATISLAVA - Slovan stráca na Jokerit Helsinki na ôsmej priečke Západnej konferencie, zaručujúcej postup do vyraďovacej časti, už iba bod. Fínske mužstvo má k dobru jeden zápas, v utorok prehralo s Barysom Astana 3:4 po predĺžení.

Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský z Avtomobilistu Jekaterinburg sa v utorňajšom zápase KHL na ľade Minsku prezentoval gólom aj asistenciou. Ani to hosťom nestačilo na víťazstvo a domácemu Dinamu podľahli 4:5 po predĺžení. Dvadsaťštyriročný slovenský zadák sa najprv presadil v presilovke v druhej tretine na 2:2 a o 18 sekúnd bol opäť v presilovke pri góle spoluhráča Alexeja Michnova. Hokejisti Admiralu Vladivostok zvíťazili na domácom ľade nad Medveščakom Záhreb 4:1.

sumáre:
Admiral Vladivostok - Medveščak Záhreb 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Sabolič, 23. Sabolič, 31. Makarenko, 37. Makarenko - 22. Lessio

Dinamo Minsk - Avtomobilist Jekaterinburg 5:4 pp (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 7. Lisovec, 17. Ellison, 31. Palushaj, 37. Graborenko, 62. Gragnani – 10. A. Garejev, 25. ČAJKOVSKÝ, 25. Michnov (ČAJKOVSKÝ), 59. Torčeňuk

Jokerit Helsinki - Barys Astana 3:4 pp (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 3. O'Neill, 13. Regin, 34. Niemi – 15. Boyd, 42. Dawes, 56. Kučin, 63. Bochenski

Viac o téme: Jokerit Helsinki Avtomobilist Jekaterinburg Dinamo Minsk Barys Astana