VIDEO Bénes absovoval premiéru proti Bayernu: Mönchengladbach na majstra nestačil

László BénesLászló Bénes Zdroj: borussia.de

BERLÍN- Bayern Mníchov triumfoval na ihrisku Borussie Mönchengladbach 1:0 v nedeľňajšom stretnutí 25. kola futbalovej I. bundesligy. Víťazný gól hostí strelil v druhom polčase Thomas Müller.

Debut v najvyššej nemeckej súťaži zažil slovenský mládežnícky reprezentant László Bénes. Devätnásťročný stredopoliar sa dostal na ihrisko ako striedajúci hráč v 81. minúte, do štatistík sa však nezapísal.

Bavori využili sobotňajšie zaváhanie druhého Lipska a ligovú tabuľku vedú s 13-bodovým náskokom. Ich nedeľňajší súper je desiaty.

Schalke 04 Gelsenkirchen zvíťazil v Mainzi 1:0. Hostia sa v ligovej tabuľke posunuli na 9. miesto, Mainz je dvanásty.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 25. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Mainz - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0)
Gól: 50. Kolašinac

Borussia Mönchengladbach - Bayern Mníchov 0:1 (0:0)
Gól: 63. Th. Müller
László Bénes (Mönchengladbach) hral od 81. min.

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Mönchengladbach László Bénes