VIDEO Smolný vstup Chicaga do play-off: Hossa mohol minútu pred koncom vyrovnať

Marián Hossa mohol v závere vyrovnaťMarián Hossa mohol v závere vyrovnať Zdroj: SITA

CHICAGO / WASHINGTON - Kluby slovenských hokejistov vo štvrtok nevstúpili do play-off NHL úspešne. Len jeden gól stačil Nashvillu na víťazstvo v Chicagu (1:0), útočníci domácich Marián Hossa a Richard Pánik celkovo sedemkrát vystrelili na bránku hostí, ale červené svetlo rovnako ako nikto z ich spoluhráčov nerozsvietili.

O všetkom rozhodla príkladná švédska spolupráca v tíme hostí, keď už v 8. min Viktor Arvidsson usmernil prihrávku Filipa Forsberga za chrbát Coreyho Crawforda. "Bol to skvelý pas od Forsberga, iba som nastavil hokejku," uviedol Arvidsson na webe NHL.

Hráči Chicaga celkovo 29-krát vystrelili na Pekku Rinneho a napokon mu dovolili potešiť sa z druhého shutoutu v play-off v kariére. Približne minútu pred koncom tretej tretiny počas hry bez brankára mohol vyrovnať aj Marián Hossa, Natlačil sa s pukom až do bránkoviska, ale na fínskeho gólmana v bránke Nashvillu nevyzrel. Najlepší tím Západnej konferencie Chicago si môže napraviť chuť už v sobotu, keď opäť doma hostí Nashville v zápase číslo 2. "Nedovolili sme im rozohrať ich systém. Oni sú rýchly a radi hrajú s vysokou kontrolou puku. My sme im to narúšali a táto taktika nám vychádzala. Je skvelé, že vedieme 1:0 po prvom zápase u súpera. Séria to však môže byť veľmi dlhá," skonštatoval fínsky brankár Predators Pekka Rinne pre zámorské médiá.

Víťaz základnej časti Washington potreboval predĺženie na prelomenie odporu Toronta (3:2 pp). V drese hostí nastúpil obranca Martin Marinčin vôbec vo svojom prvom  zápase play-off v kariére, v zostave nahradil zranenú oporu zadných radov Nikitu Zajceva. Jeden z favoritov na zisk Stanley Cupu Washington zažil v úvode zápasu solídny šok, keď po necelých 10 minútach prehrával 0:2. Skóre otvoril už po minúte a pol Mitchell Marrner a druhý gól hostí z Toronta pridal Jake Gardiner. Potom vzal osud zápasu do vlastných rúk Justin Williams. Skúsený 35-ročný útočník Capitals dvoma gólmi vyrovnal na 2:2. O všetkom rozhodol netradičný strelec Tom Wilson, ktorý skóroval v predĺžení. Bol to jeho prvý gól v 29. zápase play-off v kariére. V zápase sa hralo ukážkovo do tela, dovedna padlo 99 "hitov", z toho 52-krát na strane Washingtonu a 47-krát to predviedli hokejisti Toronta. "Lomcujú mnou emócie, veľa emócií. Sú to krásne pocity, keď vidíte, ako dostanete puk do bránky. Verím, že si víťazné oslavy udržíme čo najdlhšie a bude sa nám v play-off dariť," uviedol Tom Wilson na webe NHL.

V Západnej konferencii v piatok využil výhodu domáceho prostredia Anaheim, ktorý zdolal Calgary 3:2. Ducks to v domácej Honda Center na Flames dlhodobo vedia, vyhrali nad nimi 26. zápas na domácom ľade (22x v regular season + 6x v play-off) a túto sériu ťahajú od 25. apríla 2006. Hostia viedli v polovici stretnutia po zásahu Sama Bennetta 2:1, ale ešte do konca druhej tretiny otočili na konečných 3:2 pre domácich Švédi Rickard Rakell a Jakob Silfverberg. Skór stretnutia otvoril domáci Ryan Getzlaf, ktorý v 105. zápase v play-off v kariére zaznamenal 101. bod a 30. gól. Cez hranicu 100 bodov vo vyraďovacej časti sa dostal ako prvý hráč "káčerov" v histórii. Informuje o tom web NHL.

Štvrťfinále play-off NHL - štvrtok (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington - Toronto 3:2 po predĺž. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0) - stav série 1:0
Góly: 13. Williams (Oshie, Shattenkirk), 36. Williams (Niskanen, Kuznecov), 66. T. Wilson - 2. Marner (J. van Riemsdyk, Bozak), 10. Gardiner
Martin Marinčin (Toronto) odohral 13:43 min, 3 strely, 3 zblokované strely, -1 bod

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Chicago - Nashville 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) - stav série 0:1
Gól: 8. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen)
Marián Hossa odohral 16:37 min, 4 strely, 1 "hit", 1 zblokovaná strela, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 13:29 min, 3 strely, 7 "hitov", -1 bod

Anaheim - Calgary 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) - stav série 1:0
Góly: 1. Getzlaf (Silfverberg, Theodore), 34. Rakell (Getzlaf, Bieksa), 38. Silfverberg (Eaves, Theodore) - 9. Monahan (Versteeg, Brodie), 30. S. Bennett (K. Versteeg, Hamilton)

Viac o téme: Richard Pánik Marian Hossa Chicago Blackhawks