VIDEO Čerešňákov rozhovor baví internet: Chcel som to ukľudniť, lebo mi stál!

Peter ČerešňákPeter Čerešňák

KOLÍN NAD RÝNOM - Slovenská hokejová reprezentácia vo svojom úvodnom vystúpení na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku zdolala v kolínskej Lanxess Arene výber Talianska 3:2 po predĺžení. O veľmi zábavnú situáciu sa po stretnutí postaral obranca Peter Čerešňák.

Hokejista českého tímu HC Škoda Plzeň sa v 63. minúte zápasu postaral o víťazný zásah, ktorý znamenal pre Slovákov druhý bod na šampionáte. V pozápasovom rozhovore opísal svoju gólovú strelu vtipným dvojzmyslom, ktorý v prítomnosti reportéra hneď uviedol na pravú mieru: "Ani som moc nechcel nahrávať. Chcel som si nejako ukľudniť puk, lebo mi stál. ten puk samozrejme. Potom som už čakal na to, kým sa mi hráč postaví mimo dráhy, aby som mohol vystreliť na bránu. Našťastie to tam padlo."

Slovenskí reprezentanti po úvodnej výhre nad Talianmi prehrali vo svojom druhom vystúpení proti Lotyšsku. Ďalší v poradí už tretí zápas ich čaká v utorok večer proti výberu Dánska.

Viac o téme: Taliansko Slovensko Peter Čerešňák Majstrovstvá sveta v hokeji
  • Zdroj: TASR; Športky