Rybáriková vylepšuje životné maximum: V tomto rebríčku dokonca predbehla Cibulkovú!

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa budúci pondelok 11. septembra ocitne premiérovo vo svojej kariére v Top 30 svetového rebríčka WTA vo dvojhre. Bude presne na 27. mieste, o štyri pozície si zlepší osobný rekord v podobe 31. priečky, na ktorej prvý raz bola k 19. augustu 2013. Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka Rybáriková vo štvrtok klesla o jeden post v online prepočte, keď sa domáca Sloane Stephensová dostala do finále grandslamových US Open v New Yorku.

Semifinalistke júlového Wimbledonu Rybárikovej pred medzinárodnými otvorenými majstrovstvami USA 2017 patrila 32. priečka k 28. augustu. V 3. kole v lokalite Flushing Meadows prehrala 1:6, 1:6 so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou, ktorá síce sama neuspela už v osemfinálovom 4. kole, ale stane sa novou jednotkou.

Rybáriková aj krajanka Dominika Cibulková budú na jeseň bojovať o právo štartu na koncosezónnych tzv. malých MS pod názvom WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji pre 9. - 19. tenistku v bodovaní Race plus jednu držiteľku voľnej karty. Rybáriková sa v "živom" hodnotení tohto súťažného ročníka nachádza na 19. mieste, Cibulková figuruje na 20. priečke - je medzi nimi len 5-bodový rozdiel (1707, resp. 1702).

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková bude ôsmou Slovenkou v histórii v prominentnej tridsiatke renkingu pre nasadzovanie po Cibulkovej (bola aj na 4. mieste), Daniele Hantuchovej (5.), Karine Cílekovej-Habšudovej (10.), Henriete Nagyovej (21.), Radke Zrubákovej (22.), Jarmile Gajdošovej (25.) a Karolíne Schmiedlovej (26.).


Tagy: Magdaléna Rybáriková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA