VIDEO Nitra zdemolovala Zvolen, majster sa pohrával s ohňom

Radosť Anthony Lucianiho po góleRadosť Anthony Lucianiho po góle Zdroj: TASR

NITRA - Hokejisti Nitry na vlastnom ľade deklasovali hráčov Zvolena 6:1 v nedeľňajšom stretnutí 2. kola slovenskej Tipsport ligy. Hostia držali krok so súperom až do záverečného dejstva, keď v prvej tretine na gól Anthonyho Lucianiho odpovedal Matúš Matis.

V prostrednej časti diváci gól nevideli, v tretej hneď tri. Druhý a rozhodujúci zásah Nitry strelil Tomáš Mikúš, vzápätí sa dvakrát presadil Matej Paulovič a demontáž Zvolena dokonali Michal Krištof a Judd Blackwater. "Corgoni" nadviazali na triumf v Banskej Bystrici z úvodného kola, Zvolen nebodoval ani vo svojom druhom ligovom zápase v sezóne 2017/2018.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 2. kolo - nedeľa:

HK Nitra - HKM Zvolen 6:1 (1:1, 0:0, 5:0)
Góly: 5. Luciani (Blackwater, J. Kováčik), 47. T. Mikúš (Krištof, Rais), 50. Paulovič (Friedmann, Šiška), 51. Paulovič, 55. Krištof (Paulovič), 57. Blackwater (Friedmann) - 9. Matis
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Stano - Šefčík, Junek, 3033 divákov

Zostavy:
Nitra: Hartzell - Rais, Mezei, J. Kováčik, Pupák, M. Hruška, Ordzovenský, F. Kuzma, Korím - Paulovič, Krištof, Šiška - Luciani, Blackwater, T. Mikúš - H. Ručkay, Šille, Kutálek - Šumpf, Friedmann, Rzavský
Zvolen: M. Šimko - Ross, Hraško - Wharton, T. Bokroš, Ivan, Drgoň, Andersons - Michal Chovan, Coffman, Dziurzynski - Asuchak, Kytnár, Obdržálek - Rajsov, L. Jurík, Matis - Síkela, V. Fekiač, Kelemen - T. Török

Poprad pochoval gól Dukly dve minúty pred koncom

Dukla Trenčín triumfovala na ľade Popradu 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 2. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy. Do vedenia sa dostali v 6. min domáci zásluhou Matúša Paločka. Hostia však o 13 sekúnd vyrovnali, keď sa presadil Tibor Varga a o ďalších 23 sekúnd vyhrávali po góle Radka Dlouhého. Prvé dejstvo napokon skončilo nerozhodne - Peter Lichanec skóroval v oslabení. O triumfe hostí rozhodol necelé tri minúty pred koncom duelu Juraj Bezúch. Trenčín je v lige zatiaľ 100-percentný, Poprad si pripísal prvú prehru v ročníku 2017/2018.

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Góly: 6. Matúš Paločko (Heizer), 15. Lichanec (König) - 6. T. Varga (Michal Hlinka, Cebák), 7. Dlouhý (Bezúch, Gašparovič), 58. Bezúch (Ölvecký, Radivojevič)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš, Baluška - Tvrdoň, Stanzel, 1208 divákov

Zostavy:
Poprad: Corbeil - McDowell, Š. Fabian, D. Brejčák, König, Dinda, Zadražil, Ignatov, D. Šterbák - Vandas, Heizer, Matúš Paločko - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - Lichanec, Ježek, Bogoslovski
Trenčín: Valent - T. Starosta, Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, Briestenský - Radivojevič, Ölvecký, O. Mikula - Michal Hlinka, Bulík, T. Varga - Bezúch, Dlouhý, Gašparovič - Sojčík, Švec, D. Hudec

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Do zápasu sme vstúpili aktívne a jeho priebeh bol, myslím si, vyrovnaný. Zlom nastal pri presilovke 5:3, v ktorej sme ani raz nevystrelili na bránku a to nás možno stálo vedenie 3:2. Rozhodla väčšia skúsenosť na strane Trenčína. My sme nevedeli kontrolovať zápas. Naši mladí chlapci zbierajú skúsenosti. V prvej tretine sme mali aj hluché dve minúty, keď sme dvakrát inkasovali. To ovplyvnilo tento zápas."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Po domácom zápase s Liptovským Mikulášom sme sa na Poprad svedomito pripravovali. Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Chlapci si ale víťazstvo zaslúžili. Keď si vezmeme len pomer striel po prvej tretine a koľko tých šancí sme v nej mali. Dnes nám viazli presilovky, ale hráči odmakali a odpracovali to, čo mali, a preto je naše víťazstvo zaslúžené. To nás teší iba do polnoci, potom nás čaká ďalšia tvrdá práca na piatok."

Kovbojka u majstra

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice si pripísali v novom ročníku Tipsport extraligy 2017/18 prvé víťazstvo. V stretnutí tímov, ktoré v prvom kole prehrali po predĺžení, zdolali Žilinu 3:1. Banskobystričania viedli v prvej polovici druhej tretiny už dvojgólovým rozdielom, keď sa po góloch Miloša Bubelu v 22. min a Jána Brejčáka v 28. min dostali do vedenia 3:1.

V strhujúcom závere Žilina vyrovnala, no 118 sekúnd pred koncom rozhodol o troch bodoch pre domácich Dalibor Bortňák. Žilina dala všetky tri góly z presiloviek. Na stredoslovenské derby bolo pod Urpínom zvedavých 2188 divákov.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - MsHK Doxxbet Žilina 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Góly: 16. Bortňák (Dame-Malka), 22. Bubela (Brittain, Hohmann), 28. J. Brejčák (Faille), 59. Bortňák (Lamper, Belluš) - 18. Holovič (Poulin, Húževka), 55. Handlovský (Klimenta, P. Mikuš), 57. Klimenta (Handlovský, P. Mikuš)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Brittain (B. Bystrica) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, T. Orolín - Rojík, M. Orolín, 2188 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, V. Mihálik, Andrisík, J. Brejčák - M. Lunter, Faille, Bartánus - Lamper, Bortňák, Belluš - Hohmann, Bubela, Brittain - Češík, Tamáši, Gabor - Róth
Žilina: Tomek - Hatala, P. Mikuš, Juraško, Poulin, Harant, Roman, Váňa, Meliško - Pitt, Martindale, Handlovský - J. Jurík, Húževka, Švihálek - Stupka, Holovič, R. Konečný - Klimenta, Ondruš, Rogoň

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Začiatok zápasu bol trošku rozpačitý z oboch strán. Šance si síce vytvorili oba tímy, ale chýbalo dobré korčuľovanie. Zlepšili sme sa až v druhej tretine. Mali sme tam veľa šancí, náskok mohol byť aj vyšší než iba 3:1. Do tretej tretiny sme išli s tým, že súpera nepustíme do šancí. V podstate sme ho držali na dištanc až do piatej minúty pred koncom. Potom prišli zbytočné vylúčenia a Žilina ponúknutú šancu využila. Zrazu bolo 3:3. Chalani však zodvihli hlavy a hneď z nasledujúceho striedania sme mali šancu, po ďalšom striedaní druhú a tú sme už premenili. Som rád, že mužstvo zareagovalo na inkasované góly. Nie všetko bolo ideálne, ale pracujeme na tom, aby sa herné činnosti zlepšili."

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Prešustrovali sme si body v posledných sekundách. V prvej a tretej tretine sme boli vyrovnaným súperom domácim, dobre sme korčuľovali, boli sme aktívni, škoda len nepremenených šancí. V druhej tretine sme nezachytili zvýšené tempo Bystričanov, ktorí sa dostávali do dobrých príležitostí, odolávali sme aj so šťastím. Boli sme radi, že sme neprehrávali vyšším rozdielom. V tretej tretine sa nám podarilo vyrovnať, ale v závere sme prišli o body zbytočným gólom. Pripisujem to menšej koncentrácii. Musíme sa z toho poučiť a v ďalších zápasoch vyvarovať takýchto momentov."

Dalibor Bortňák, autor dvoch gólov Banskej Bystrice: "Dobre sme tento zápas odohrali, ale zbytočne sme si to skomplikovali v závere. Asi sme chceli urobiť zápas zaujímavejším pre divákov. Myslím si však, že naše víťazstvo zaslúžené. Škoda iba inkasovaných gólov v oslabení. Stalo sa nám to až tri krát, čo je veľa. Pozrieme sa na video, musíme sa z tohto poučiť. Som spokojný, že sme naštartovali sezónu víťazstvom. Je jedno kto tie góly dáva, teraz som ich dal ja, nabudúce ich dá možno niekto iný."

Košičania stále nevýrazní, pochoval ich bývalý hráč

Hokejisti Košíc na vlastnom ľade podľahli hráčom Liptovského Mikuláša 2:3 po samostatných nájazdoch v nedeľňajšom stretnutí 2. kola slovenskej Tipsport ligy. Domáci otvorili skóre v úvode zápasu, keď sa v presilovke presadil Tomáš Klíma. Začiatok druhej tretiny patril pre zmenu hosťom - na priebežných 1:1 vyrovnal Lukáš Paukovček.

Rovnovážny stav vydržal iba 135 sekúnd, "oceliarov" poslal do vedenia Petr Kafka. Liptákom sa podarilo opäť odpovedať zásluhou Maroša Piatku. V záverečnom dejstve ani v následnom predĺžení nedokázalo skórovať ani jedno mužstvo. V nájazdovej lotérii sa viac darilo hosťom, keď rozhodujúce trestné strieľanie premenil bývalý hráč Košíc Gabriel Spilar.

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. Klíma (Martin Bača, Kessel), 26. Kafka (Pacan, Čížek) - 24. Paukovček (Suchý), 32. M. Piatka (B. Rapáč, Kabáč), rozhodujúci sam. nájazd Spilar
Vylučení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Štefik - Kollár, Smrek, 3 056 divákov

Zostavy:
Košice: Lundström - Pulli, Čížek, Martin Bača, Kessel, Dudáš, Šedivý, Koch, Matejka - L. Nagy, Hovorka, Kafka - Šoltés, Pacan, Klíma - M. Novotný, Suja, Hričina - Jenčík, Boltun, Bicek
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - J. Tabaček, Pacalaj, Kurali, Suchý, Nadašdi, Mezovský, Devečka, Matej Bača - Spilar, M. Sukeľ, M. Uram - B. Rapáč, Paukovček, Kriška - Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ - A. Laco, M. Piatka, Kabáč

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Nie som spokojný s výsledkom ani s výkonom. Dva strelené góly, to je veľmi málo. Mali sme veľa šancí, ale v koncovke sa trápime. Ak zhrniem dva víkendové zápasy, tak tri strelené góly, to je naozaj málo. Rozoberieme si to a vyvodíme z toho dôsledky."

Pavel Paukovček, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Naši chlapci splnili to, čo sme si hovorili počas týždňa. U súpera, akým sú Košice, si dva získané body cením ako tri."

Detva prepísala vlastnú históriu

Hokejisti Detvy odohrali v Tipsport extralige 2017/18 svoj historický prvý domáci zápas. S vlaňajším nováčikom Novými Zámkami prehrali 2:3 po predĺžení. Prvým autorom gólu Podpoľancov v ročníku sa stal Juraj Milý, ktorý 43 sekúnd pred koncom prvej tretiny vyrovnal na 1:1. Do vedenia poslal Detvu v 29. min Martin Šimon, no Nové Zámky dokázali ešte v druhej tretine vyrovnať a v predĺžení strhli zápas na svoju stranu. Dva body pre zeleno-čiernych zariadil v 62. min český legionár Adam Zbořil.

HC 07 Orin Detva - HC Nové Zámky 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 20. Milý (Žilka, Sládok), 29. M. Šimon (M. Surový, Halás) - 18. Schultz (Plášil, R. Špirko), 37. Plášil (Zbořil), 63. Zbořil (Plášil, Dubinin)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Müllner, Kalina - Korba, R. Gavalier, 984 divákov

Zostavy:
Detva: A. Nagy - Gachulinec, M. Šimon, Fekiač, Sládok, Strukoff, M. Macejko, Fedosov, Huňady - Videlka, R. Gašpar, Ščurko - Milý, Matúš Chovan, Žilka - M. Surový, Murček, Halás - Ondris, Srnka, J. Petro
Nové Zámky: V. Kováč - Kovačevič, Plášil, Prapavessis, Salija, Martin Chovan, Deyl, D. Rehák, Šimek - Schultz, R. Špirko, R. Varga - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - Tibenský, Dubinin, Lantoši - B. Fábry, Surovka, Dubec - D. Rehák

Dušan Kapusta, tréner Detvy: "Zohrali sme prvý historický zápas na domácom ľade, pre nás veľmi významný. V 1. tretine sme našou nedisciplinovanosťou hrali oslabenia, našťastie súper nám neušiel, aj sme vyrovnali. Inkasovali sme druhý gól po netaktickej chybe, v tretej tretine to bolo aj o šťastnom góle, ktorý nepadol. Prehrali sme po fatálnej chybe a prečíslení, no hráčom ďakujeme za historický bod. Pre nás to je neustále veľká škola."

Štefan Mikeš, tréner N. Zámkov: "Očakávali sme takýto priebeh, s heroickým výkonom súpera. Bol to teda nadštandardný zápas so stretmi, s dohrávaním súbojov. Víťazstvo je veľmi cenné, v 1. tretine sme mohli ujsť aj o dva góly. Odchádzame ako šťastnejší víťaz, s cennými dvoma bodmi, pretože som presvedčený, že v Detve zakopne veľa mužstiev."

Adam Zbořil, autor rozhodujúceho gólu N. Zámkov: "Bol to vabank, mohlo sa stať čokoľvek. Po šťastnom odraze od korčule to tam padlo, dôležité sú dva body. Bolo to veľmi ťažké, malá hala, hluk, po 1. tretine sme však mohli vyhrávať aj 4:0."

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HK Dukla Trenčín