VIDEO Pekné gesto od Walcotta: Vzdal sa hetriku v prospech 100. gólu Girouda

Olivier Giroud a Theo Walcott
Olivier Giroud a Theo Walcott

BORISOV - Mohol si zapísať hetrik, ale rozhodol sa urobiť pekné gesto v prospech spoluhráča. Anglický futbalový reprezentant Theo Walcott strelil prvé dva góly jeho Arsenalu vo štvrtkovom zápase Európskej ligy UEFA 2017/2018 na pôde BATE Borisov pri výhre "guuners" 4:2.

Keď hostia dostali šancu kopať penaltu, Walcott ju prenechal francúzskemu spoluhráčovi Oliverovi Giroudovi, ktorý jej úspešnou realizáciou strelil za Arsenal jubilejný 100. gól.

      
"Bola tam šanca kopať penaltu, aby som dovŕšil hetrik. Ale vedel som, že Olivier je na 99 góloch a bola to pre neho veľká príležitosť dať ďalší. Preto ju išiel kopať," povedal Walcott pre BT Sport.

Arsenal je so šiestimi bodmi na čele H-skupiny, keď v 1. kole doma zdolal 1. FC Kolín (3:1). "Máme tím, v ktorom sa dobre mieša mladosť a skúsenosť. Teraz hráme dobre, tak sa mi to páči. Podľa mojich predstáv sme hrali 65 minút, ďalších 20 to už bolo ťažšie. Ale celkovo som s naším výkonom veľmi spokojný," citovala stanica BBC trénera londýnskeho klubu Arsenea Wengera.


Tagy: Olivier Giroud Arsenal Londýn Theo Walcott

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: Youtube, BT sport

DISKUSIA