Slovensko-maďarský súboj o postup: Poprad má problémy, do akcie vybehnú juniori!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

POPRAD - Hokejisti Popradu odohrajú stredajší domáci zápas v play-off slovensko-maďarského Vyšehradského pohára v oklieštenej zostave. "Kamzíci" pred týždňom na ľade tímu UTE Budapešť triumfovali 4:1, na postup im stačí aj prehra nanajvýš o dva góly.

"Až osem hráčov zo základu trápi choroba alebo zranenia. Verím v skoré uzdravenie Richarda Rapáča, ktorý je momentálne hospitalizovaný pre nešpecifikovaný zápal v tele. Pod antibiotickou liečbou sú Michael Vandas a Daniel Brejčák, ktorým želám skoré uzdravenie. Zranenie v dolnej časti tela trápi Arneho Krotáka. Odhadovaný čas jeho rekonvalescencie je približne dva týždne, po získaní ďalších informácií z vyšetrení budeme fanúšikov informovať. Viróza zasiahla aj Andreasa Štraucha, Aleša Ježeka a Petra Lichanca. Priestor dostanú mladí hráči z juniorského tímu. Verím, že sa ukážu v dobrom svetle a pomôžu nám postúpiť do ďalšej fázy. Teším sa, že nastúpia pred domácou kulisou a verím že ich to bude motivovať do budúcna," informoval na klubovom webe riaditeľom HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Poprad v utorok informoval o príchode útočníka Juraja Majdana, pod Tatrami by radi káder ešte doplnili. "Máme záujem o centra. Momentálne je problém na trhu nájsť kvalitného centra, ktorý by spĺňal naše kritériá, ale na druhej strane verím v silu našich chlapcov. Stále hľadáme aj kvalitného obrancu, ktorého sa nám dúfam podarí nájsť v priebehu mesiaca a vystuží naše zadné rady. O ďalších pohyboch v kádri budeme športovú verejnosť informovať," dodal Jurinyi.


Tagy: HK Poprad Ľudovít Jurinyi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA