Priamy súboj o postup na Turnaji majsteriek: Williamsová sa o triumf musela pobiť

Venus Williamsová
Venus Williamsová

SINGAPUR - Americká tenistka Venus Williamsová zvíťazila v bielej skupine na MS WTA Tour v Singapure nad Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou 7:5, 6:4 a postúpila do semifinále z druhého miesta. Víťazkou skupiny sa už v predstihu stala Češka Karolína Plíšková.

Tá našla premožiteľku až vo svojom treťom zápase, keď podľahla Lotyške Jelene Ostapenkovej v dvoch setoch 3:6, 1:6. Plíšková ako turnajová trojka najprv v skupine zdolala Venus Williamsovú 6:2, 6:2 a potom si rovnako suverénne poradila aj s druhou nasadenou Muguruzovou-Blancovou. Postup tak mala po dvoch súbojoch istý, čo sa v zápase proti Ostapenkovej na jej hre prejavilo. Lotyška, ktorá už pred záverečným duelom prišla o šancu na semifinále, naopak nemala čo stratiť. Za víťazstvom išla odhodlane, často riskovala a mohla sa oprieť o presné prvé podanie. Za 65 minút oslávila premiérové víťazstvo na MS WTA Tour.

"Je to skvelé zakončenie sezóny. Nemala som čo stratiť, tak som sa snažila užiť si každý okamih," uviedla Ostapenková v prvom interview priamo na kurte.

O druhej postupujúcej z bielej skupiny sa rozhodlo v druhom štvrtkovom zápase medzi Venus Williamsovou a Muguruzovou-Blancovou. Američanka síce za stavu 3:3 stratila vlastný servis, ale následným rebrejkom vyrovnala na 4:4. Za stavu 6:5 premenila pri podaní súperky tretí setbal. V druhom dejstve viedla Muguruzová-Blancová 3:1 i 4:3, ale nezvládla jeho koncovku. Prehrala tri gemy v rade, vrátane dvoch pri vlastnom podaní, a za 1:43 h stratila i celý zápas.

"Hrala som proti vynikajúcej súperke, ktorá má za sebou veľmi vydarenú sezónu. Som rada, že som nad ňou dokázala vyhrať. Počkám si na ďalšiu súperku a pokúsim sa o to isté aj v semifinále," uviedla 37-ročná americká veteránka. Muguruzová-Blancová napriek prehre a stroskotaniu v skupine zhodnotila sezónu v globále ako vydarenú. "Som hrdá na to, čo som v tomto roku dosiahla. Vedela som, že na tomto turnaji ma nečaká nič ľahké, zišlo sa tu osemfinále najlepších tenistiek. Viem, že som mohla urobiť viac pre úspech, ale rozhodne nie som sklamaná," poznamenala Španielka, ktorá sa v tomto roku dostala aj na prvé miesto svetového rebríčka WTA.

biela skupina:

Jelena Ostapenková (7-Lot.) - Karolína Plíšková (3-ČR) 6:3, 6:1
Venus Williamsová (5-USA) - Garbine Muguruzová-Blancová (2-Šp.) 7:5, 6:4

Tabuľka:
1. Karolína Plíšková     3 2 1 4:2 4*
2. Venus Williamsová     3 2 1 4:3 4*
3. Garbine Muguruzová    3 1 2 2:4 2
4. Jelena Ostapenková    3 1 2 3:4 2
* - postup do semifinále


Tagy: Venus Williamsová Garbine Muguruzová-Blancová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA