Králi dobyli hrad Matúša Čáka

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: paneuropakings.sk

BRATISLAVA - V stredu 25.10.2017 o 20:00 odohral tím Paneuropa KINGS svoj prvý zápas mimo domácej ľadovej plochy, na Zimnom štadióne Pavla Demitru s tímom Gladiators Trenčín. Tieto tímy nie sú žiadnymi nováčikmi v lige a do zápasu nastupovali s odhodlaním odniesť si dôležité tri body do tabuľky. Oba tímy odohrali zatiaľ 3 ligové zápasy, kde KINGS boli úspešný v dvoch zápasoch a Gladiators v jednom.

Diváci mohli vidieť už od začiatku zápasu rýchly a tvrdý hokej, kde dominoval hosťujúci tím Paneuropa KINGS, ktorý sa ujali vedenia v piatej minúte. Peter Galis svojou prihrávkou našiel medzi kruhmi Filipa Kundráta, ktorý neváhal a svojou strelou prekonal hosťujúceho brankára Gašparoviča. Králi vo svojom tempe nepoľavovali, čím si vytvorili ďalšie gólové šance. Domáceho brankára sa však nepodarilo prekonať hosťujúcim hráčom. V desiatej minúte si Králi svojou aktivitou vybudovali jedinú presilovú hru v prvej tretine. Do najväčšej šance počas tejto presilovej hry sa dostal Ľubomír Halabrin, no nepodarilo sa mu zvýšiť gólový náskok. Až v 17-tej minúte sa podarilo Kráľom skórovať a dostať sa do 2-gólového vedenia pohotovou strelou obrancu Pavla Tarabíka medzi betóny hosťujúceho brankára.

Králi dobyli hrad Matúša Galéria fotiek (3) Zdroj: paneuropakings.sk

Druhá tretina pokračovala v nastolenom tempe. V piatej minúte po vyhratom buly v útočnom pásme skóroval Galis a dostal tím Paneuropa KINGS do vedenia o tri góly. O minútu neskôr skóroval aj tím Gladiators Trenčín. Gól nebol uznaný rozhodcom kvôli postaveniu hráča mimo hry. V 15-tej minúte si mohli Králi vyskúšať druhú presilovú hru v tomto zápase, čo sa im opäť nepodarilo využiť. Po ukončení presilovej hry Kráľov, využili jednu z mála šancí v tejto tretine Gladiators Trenčín, kde skóre znížil Adam Hajko. Stav po druhej tretine bol 1:3.

Tretia tretina sa niesla v roztržitom tempe, kde Králi mali viacero vylúčení. Jednu z presilových hier Gladators Trenčín využili, kde v 9-tej minúte Zemko znížil stav na 2:3. Mohlo sa zdať, že Gladiators chcú tento zápas ešte zdramatizovať,  však o minútu neskôr po veľkej chybe domáceho obrancu, Martin Pleša zachytil rozohrávku na útočnej modrej čiare a presnou strelou zvýšil skóre na 2:4. Tím Paneuropa KINGS si z tohto zápasu odniesli cenné tri body.

Na záver by sme chceli všetkých fanúšikov Paneuropa KINGS pozvať v nedeľu, 29.10.2017 o 19-tej hodine na Zimný štadión Ondreja Nepelu. Domáci tím KINGS privíta nováčika ligy z Českej republiky University Shields Olomouc, ktorý majú zatiaľ za sebou 2 ligové zápasy a získané tri body. Buď aj ty pri ďalšom boji Kráľov a cenné body.

Viac o téme: Paneuropa Kings
  • Zdroj: PR článok