Český klub trápia finančné problémy: Dotkli sa aj Slovákov, déjà vu pre Vondrku

Michal Vondrka
Michal Vondrka

CHOMUTOV - Vedenie hokejistov Chomutova má opäť finančné ťažkosti.

Vo vyhlásení severočeský klub potvrdil meškanie výplat hráčom extraligového tímu. Už počas leta pritom Piráti zažehnali na poslednú chvíľu výpoveď zmluvy, ktorú im poslal kapitán tímu Michal Vondrka práve kvôli oneskoreným výplatám.

Uhradiť záväzky musel Chomutov aj kvôli splneniu licenčných podmienok, aby mohol nastúpiť do novej sezóny najvyššej súťaže. Vondrka sa nakoniec rozhodol zostať. Lenže teraz sa situácia opakuje. "Niečo nám dlhujú. Nech sa k tomu vyjadrí vedenie, nech zaujmú nejaké stanovisko a nech vysvetlia, prečo to tak je. Prečo to celé vzniklo," citoval Vondrku server iDnes.cz.

Verí však, že celá záležitosť nezájde až do takých krajností, ako tomu bolo v minulosti. "Niečo medzi nami a vedením už prebieha, ale to je interné. Ale dlhy existujú," prezradi Vondrka. Klub uistil, že majitelia ani vedenie pred problémami "nestrká hlavu do piesku", ale intenzívne pracuje na upokojení situácie.

"Majitelia i management Pirátov Chomutov síce považujú aktuálnu situáciu za internú záležitosť klubu, ale zároveň chcú uviesť na pravú mieru niektoré informácie. Je pravda, že v súčasnosti sa nedarí stabilizovať cash flow (peňažný tok) klubu, z čoho vyplýva, že hráčom v túto chvíľu neodišla časť výplat," snažil sa klub vysvetliť situáciu.

Klub si je záväzkov voči hráčom plne vedomý a netají ich. "K dnešnému dňu klub eviduje po splatnosti jednu výplatu a polovicu ďalšej. Zvyšok odmien odišiel hráčom na účet. Vedenie klubu intenzívne pracuje na stabilizácii cash flow so všetkými partnermi klubu," uviedol klub vo vyhlásení. Vylúčil však zároveň, že by mu hrozili existenčné ťažkosti.

"Existencia klubu alebo extraligová sezóna nie je žiadnym spôsobom ohrozená." V Chomutove pôsobí aj pätica Slovákov - brankár Ján Laco, obrancovia Juraj Valach, Mário Grman, Tomáš Slovák a útočník Dávid Skokan.


Tagy: Piráti Chomutov Michal Vondrka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
piratichomutov.cz

DISKUSIA