Šupler realizačný tím zatiaľ tají, forma asi iná ako doteraz
BRATISLAVA - Staronový tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Július Šupler začal od utorka 1. augusta naplno úradovať vo svojej funkcii, keď nastúpil na svoje pracovisko na sekretariáte Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) v Bratislave.
Päťdesiatpäťročný kouč podpísal zmluvu so Slovenským zväzom ľadového hokeja už začiatkom júla, v posledných týždňoch sa však venoval sťahovaniu z lotyšskej Rigy, vybavovaniu súkromných záležitostí a absolvoval aj krátku dovolenku, na ktorej si oddýchol. "Človek zmenu práce vníma profesionálne, začiatky sú takmer vždy rovnaké. Potrebujem sa usadiť, vybaviť kopec organizačných či administratívnych vecí, zoznámiť sa s okolím. Postupne sa zároveň tvorí koncepcia do budúcnosti," povedal v rozhovore pre rádia Viva a Okey Július Šupler.
Rodák z Popradu sa na reprezentačnú stoličku vracia po desiatich rokoch. Pri slovenskej reprezentácii bol v jej začiatkoch, s mužstvom absolvoval úvodné sústredenie v roku 1993 v Bojniciach, olympijskú kvalifikáciu v Sheffielde, zimné olympijské hry 1994 v Lillehammeri a so slovenským tímom postúpil z C-kategórie MS až medzi elitu do Viedne 1996.
"Trénovať reprezentáciu je absolútny vrchol a je to vždy dobrý pocit. Je to však zároveň veľká zodpovednosť, adrenalín na jednotlivých akciách s hlavným dôrazom na majstrovstvá sveta. Máme pred sebou v tejto sezóne dosť reprezentačných akcií na to, aby som všetko spoznal a zvykol si. Vrcholom budú majstrovstvá sveta, ku ktorým všetko smeruje. Bude to ťažká, náročná a zodpovedná práca, na ktorú sa teším, aj keď je to úplne iné ako v kluboch," tvrdí Šupler, podľa ktorého jeho odlúčenie od slovenského hokeja bolo dosť dlhé. V posledných rokoch pôsobil v bieloruskom Diname Minsk, ruskom Lokomotive Jaroslavľ i v lotyšskom tíme HK Riga 2000. Aj preto sa chce v najbližších týždňoch v slovenskom hokeji opätovne zorientovať a spoznať ho do detailov.
Verejnosť zatiaľ nepozná mená ďalších členov realizačného tímu a ani mená asistentov. Definitíva by mala padnúť 24. augusta na zasadnutí výkonného výboru SZĽH, kde chce Šupler predložiť svoj návrh. Reprezentačný kouč už pomaly formuje svoj realizačný i podporný tím, ale zatiaľ nechce prezrádzať žiadne bližšie detaily o svojich spolupracovníkoch.
"Ide o široký okruh otázok, nechcem sa preto unáhliť a hovoriť predčasne o menách. Možno bude realizačný i podporný tím mať inú formu ako v minulosti. Pri svojich pôsobeniach v zámorí, Rusku, Bielorusku či Lotyšsku som spoznal rôzne formy práce. Človek zároveň chodí s otvorenými očami, navštevuje odborné semináre, trendy preto pozná. Svoju koncepciu však predložím až výkonnému výboru," hovorí Šupler, ktorého v najbližších dňoch čakajú rozhovory nielen na klubovej slovenskej úrovni, ale aj s rôznymi hráčmi, najmä však z NHL. "Podstata je v tom, že poznávací proces a komunikácia nemôže prebiehať len s hokejistami z NHL, ale aj s ďalšími ľuďmi zo slovenského hokeja. Veď slovenský hokej sú aj hráči z Európy, našej extraligy, je tu aj mládež," uviedol Šupler.
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: SITA


































































































