VIDEO Najrýchlejší gól histórie KHL: Jaroslavľu stačilo len 5 sekúnd!

Radosť hráčov Lokomotivu JaroslavľRadosť hráčov Lokomotivu Jaroslavľ Zdroj: Twitter - KHL

UFA - O historický moment sa postaral hráč Lokomotivu Jaroslavľ Alexandr Jelesin v jedinom nedeľňajšom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Ufy. Iba 21-ročný obranca už v 5. sekunde zápasu "napriahol" k strele zo strednej tretiny a puk skončil za chrbtom domáceho Bena Scrivensa, kanadského brankára so skúsenosťami zo štyroch tímov NHL.

Jelesin strelil najrýchlejší gól histórie KHL, prekonal ním Alexandra Radulova z roku 2010, ktorý trafil v 6. sekunde. Informoval o tom oficiálny web KHL. Hostia pridali na konci prvej tretiny aj druhý gól, ale to bolo z ich strany všetko. Ufa napokon "vydrela" domce víťazstvo 3:2. Jaroslavľ je v Západnej konferencii KHL štvrtý, Ufa na Východe figuruje na 7. mieste.

Viac o téme: Lokomotiv Jaroslavľ Alexandr Jelesin