Hlasy Slovákov po víťaznom vstupe do turnaja: Ešte nepredviedli všetko!

Matej Paulovič
Matej Paulovič

HAMAR - Slovenská hokejová reprezentácia vstúpila úspešne do decembrového turnaja Euro Ice Hockey Challenge v nórskom Hamare, vo štvrtok popoludní zdolala výber Francúzska 4:2. Zverenci trénera Craiga Ramsayho síce prišli od dvojgólový náskok získaný zásluhou Andreja Kudrnu a Petra Čerešňáka, no v tretej tretine brankára Floriana Hardyho prekonal kapitán Tomáš Surový a opäť Andrej Kudrna. Hlasy (Zdroj: SZĽH):

Denis Godla, brankár SR: "Bol to ťažký zápas. Nesmerovalo na mňa veľa striel, Francúzi dali dva šťastné góly. Som rád, že sme vyhrali. Pri prvom inkasovanom góle puk nejako divne zarotoval, padol rovno medzi betón a lapačku. Beriem to na seba, bol to lacný gól. Pri druhom som pustil puk na zakázané uvoľnenie, no bol z toho gól, čo nikto nečakal. Chalani - obrancovia aj útočníci - hrali super celý zápas, okrem dvoch situácií, keď išli Francúzi sami na bránku."

Andrej Kudrna, autor prvého gólu SR: "Podarilo sa nám vypracovať dvojgólový náskok, čo bolo výborné. Po súperovom vyrovnaní sme boli nakoniec radi, že sme to zvládli a dotiahli do víťazného konca. Snažíme sa robiť všetko tak, ako nám tréner povie, ako si ukážeme na videu. Dúfam, že naša hra bude od zápasu k zápasu lepšia. Musíme sa dobre pripraviť na piatkový zápas, všetci vieme, čo môžeme od Rusov očakávať. Musíme každý vydať zo seba sto percent, hrať zo zabezpečenej obrany a stadiaľ vyrážať do protiútokov, snažiť sa ísť do bránky, dávať to na bekov, aby sme čo najviac strieľali a mali čo najviac dorážok."

Tomáš Surový, strelec víťazného gólu SR: "Francúzi majú svoju kvalitu, je to dobrý súper. Niektoré detaily sme nedodržali tak, ako sme si pred zápasom povedali, z čoho rezultovalo vyrovnanie na 2:2. Je dobré, že sme dokázali súperovi znova odskočiť. Potom sme to už takticky podržali. Musíme niektoré prvky z našej hry odstrániť, aby sme sa posúvali ďalej. Pri mojom góle som sa dostal k odrazenému puku, snažil som sa to dávať hore, našťastie to padlo, aj zásluhou chalanov pred bránkou, ktorí odviedli dobrú prácu."

Craig Ramsay, tréner SR: "Myslím si, že sme hrali extrémne dobre a víťazstvo sme si zaslúžili. Hrali sme množstvo presiloviek, dve sme premenili na gól. Všetko je to o detailoch. Dopriali sme súperovi trochu života a on to využil. Francúzi ukázali dobrú rýchlosť, boli šikovní s pukom, dostali sa do brejkových možností 2 na 2, v ktorých nás ale podržal brankár. Vyhrali sme zaslúžene, ale nikdy nemôžeme byť spokojní, vždy sa dá aspoň o máličko zlepšiť. Potrebujeme si presnejšie prihrávať, nie iba tak poslať puk do stredného pásma, a takisto využívať každú možnosť na streľbu."


Tagy: Tomáš Surový Andrej Kudrna Denis Godla Craig Ramsay

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA