VIDEO AC Miláno zachránilo aspoň bod, zakopnutie AS Rím a prvý triumf Beneventa

Giovanni Simeone (vo fialovom) v súboji s Alessiom Romagnolim a Leonardom BonuccimGiovanni Simeone (vo fialovom) v súboji s Alessiom Romagnolim a Leonardom Bonuccim Zdroj: SITA

FIORENTINA - Fiorentina doma remizovala s AC Miláno 1:1 v sobotňajšom stretnutí 19. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A. Skóre stretnutia otvoril v druhom polčase Giovanni Simeone, hostia odpovedali už o tri minúty gólom Hakana Calhanogla. Milánčania nezvíťazili tretíkrát po sebe, "fialky" natiahli šnúru bez prehry na sedem zápasov.

Sassuolo potrápilo favorizovaný AS Rím a na Stadio Olimpico remizovalo 1:1. "Vlci" prišli o dôležité body v boji o titul a na lídra z Neapola ich už strácajú deväť.

Z premiérového triumfu v sezóne sa teší posledné Benevento, ktoré si poradilo s Chievom Verona 1:0. Víťazstvo nováčikovi zabezpečil po sedemnástich prehrách a jedinej remíze Massimo Coda.

AS Rím – US Sassuolo Calcio 1:1 (1:0)
Góly: 31. Pellegrini – 78. Missiroli

Atalanta Bergamasca Calcio – Cagliari Calcio 1:2 (0:2)
Góly: 90.+2 Gomez – 6. Pavoletti, 23. Padoin, ČK: 90.+5 Miangue (Cagliari)

Benevento Calcio – AC Chievo Verona 1:0 (0:0)
Gól: 64. Coda

FC Bologna 1909 – Udinese Calcio 1:2 (1:1)
Góly: 27. Danilo (vl.) – 37. Widmer, 48. Lasagna