VIDEO Bayern otočil s Hoffenheimom, Duda s Pekaríkom pri bezgólovej remíze Herthy

Peter PekaríkPeter Pekarík Zdroj: herthabsc.de

BERLÍN - Domáci futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili nad hráčmi Hoffenheimu 5:2 v sobotňajšom zápase 20. kola najvyššej nemeckej sútaže I. bundesligy. Skóre otvorili hostia už v 3. min, keď sa dorážkou po nepremenenom pokutovom kope presadil Mark Uth.

Náskok Hoffenheimu zdvojnásobil v 12. min kmeňový hráč Bayernu Serge Gnabry. Bavori ešte do prestávky vyrovnali zásluhou Roberta Lewandowského a Jéroma Boatenga. Misky váh na stranu favorita naklonil v 63. min Kingsley Coman a štvrtý gól Mníchovčanov pridal o tri minúty neskôr Arturo Vidal. Skóre uzavrel v nadstavenom čase svojím prvým súťažným gólom za Bayern nemecký reprezentant Sandro Wagner. Nemecký majster zostáva neohrozeným lídrom I. bundesligy so 16-bodovým náskokom pred Schalke 04 Gelsenkirchen.

Futbalisti Herthy Berlín hrali nerozhodne 0:0 v Brémach s domácim Werderom. V drese hostí nastúpili v základnej zostave obaja slovenskí reprezentanti: obranca Peter Pekarík odohral celé stretnutie, stredopoliar Ondrej Duda odišiel z trávnika v 60. min.

V nevýrazných výkonoch pokračuje Dortmund, v sobotu iba remizoval na vlastnom trávniku s Freiburgom 2:2. Domácich dostal do vedenia v úvode duelu Šindži Kagawa. Hostia dokázali priebežne otočiť zásluhou dvoch gólov Nilsa Petersena. Dortmund napokon získal aspoň bod, v nadstavenom čase sa presadil obranca Jeremy Toljan. V zostave Borussie figuroval aj gabonský kanonier Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý vynechal minulotýždňový zápas z disciplinárnych dôvodov. Dortmund je na 5. mieste v tabuľke.

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 20. kola najvyššej nemeckej futbalovej sútaže I. bundesligy:

Bayern Mníchov - Hoffenheim 5:2 (2:2)
Góly: 21. Lewandowski, 25. J. Boateng, 63. Coman, 66. Arturo Vidal, 90. S. Wagner - 3. Uth, 12. Gnabry

Dortmund - Freiburg 2:2 (1:1)
Góly: 9. Kagawa, 90. Toljan - 21. a 68. N. Petersen

Kolín nad Rýnom - Augsburg 1:1 (1:0)
Góly: 40. Jojič - 77. Caiuby

Lipsko - Hamburg 1:1 (1:1)
Góly: 9. Bruma - 30. Kostič

Stuttgart - Schalke 0:2 (0:2)
Góly: 14. Naldo, 19. Harit (z pok. kopu)