Jakab s tímom Tingsryd v play-off

Filip Jakab
Filip Jakab

BRATISLAVA - Mládežnícky obranca, čoskoro 19-ročný Filip Jakab zamieril v lete do švédskeho klubu IF Tingsryds (Elite U20) prostredníctvom agenta Andreja Augustína, kde pôsobí v juniorskom tíme a poškuľuje už aj po seniorskom debute.

"Som nesmierne rád, že sme vyhrali základnú časť súťaže s dvojbodovým náskokom a čaká nás náročné play-off. Kedže sme zvíťazili, tak máme výhodu domáceho prostredia tým, že usporadúvame turnaj prvých troch mužstiev: náš Tingsryd AIF, IK Oskarshamn a treti Halmstad HF. Ak vyhráme tento domáci turnaj, tak postúpime do ďalšieho kola, kde sa stretneme s víťazom severnej časti súťaže a potom budeme súperiť o šancu dostať sa do najvyššej súťaže SuperElite. Verím, že sa nám to podarí a v novej sezóne budeme hrať medzi top mužstvami Švédska," vyznal sa urastený 187 cm obranca švédskeho tímu IF Tingsryds Filip Jakab, ktorého túžbou je hrať na šampionáte dvadsaťročných za slovenskú reprezentáciu.

Odchovanec bratislavského Slovana preferuje tvrdší štýl hokeja, obľubuje hráča NHL z tímu Nashville Predators menom P.K. Subban a obľúbil si mestečko Tingsryd, ktoré ma len 3 000 obyvateľov. "Je tu rozhodne väčší kľud, krásna príroda, veľa jazier, lesov a veľmi prijemní ľudia - vždy usmiati," dodal Filip Jakab, ktorý v Škandinácii výrazne napredoval a tréner Mikael Nilsson ho stavia tradične nielen do prvej formácie, ale posiela ho dokonca aj na všetky oslabovky.


Tagy: Filip Jakab IF Tingsryds

Zdroj:
športky
Foto:
Jonathanssportfoto

DISKUSIA