Slovenská bitka v prospech Cingeľa: Sériu nad Bakošom vedie už 2:0

Lukáš CingeľLukáš Cingeľ Zdroj: mountfieldhk.cz

HRADEC KRÁLOVÉ - Dvaja slovenskí hokejisti sa strelecky presadili v zápase medzi Hradcom Králové a Libercom v piatkovom druhom stretnutí štvrťfinále play-off českej extraligy. Martin Bakoš poslal svoj Liberec v prvej tretine do vedenia 1:0, no v tretej tretine vyrovnal Lukáš Cingeľ a nasmeroval Hradec Králové k obratu na konečných 4:2. Hradec Králové vedie v sérii 2:0 na zápasy.

Výsledky piatkových druhých zápasov štvrťfinále play-off najvyššej českej hokejovej súťaže (hrá sa na štyri víťazstvá):

Plzeň - Olomouc 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) - stav série: 1:1
František Skladaný 0+1, Branislav Konrád (obaja Olomouc) odchytal celý duel a mal 28 úspešných zákrokov

Hradec Králové - Liberec 3:1 (0:1, 0:0, 0:0) - stav série: 2:0
Lukáš Cingeľ 1+0, Patrik Rybár odchytal celé stretnutie a mal 30 úspešných zákrokov (obaja Hradec Králové) - Martin Bakoš 1+0, Adam Jánošík (obaja Liberec) 0+1

Viac o téme: Martin Bakoš Bílí Tygři Liberec Lukáš Cingeľ HK Mountfield