Zhasla aj posledná nádej: Hudáček s tímom nepocestuje

Zľava tréner Slovenska Craig Ramsey, Radoslav Macík, Patrik Svitana a Libor Hudáček
Zľava tréner Slovenska Craig Ramsey, Radoslav Macík, Patrik Svitana a Libor Hudáček

BRATISLAVA - Zranený hokejista Libor Hudáček napokon neodcestoval so slovenským národným tímom do Švédska. Slováci v Škandinávii odohrajú dva prípravné zápasy v rámci Euro Hockey Challenge a hoci už v utorok bolo zrejmé, že Hudáček stretnutia neabsolvuje, generálny manažér reprezentácie SR Miroslav Šatan avizoval, že rodák z Levoče možno so spoluhráčmi pôjde, aby s nimi aspoň trénoval.

Šatan to uviedol v čase, keď bol 27-ročný útočník na kontrole u lekára. Hudáček neskôr pre denník Šport vyhlásil, že sa už do prípravy pred MS v Dánsku nezapojí. "Stále ma trápi zranené rameno, azda nebudem musieť ísť na operáciu," povedal mladší z bratov Hudáčkovcov.

Slováci sa na úvod hernej prípravnej fázy pred MS 2018 predstavia dvakrát vo Švédsku v rámci dlhodobého turnaja Euro Hockey Challenge. Vo štvrtok 5. apríla zverenci Craiga Ramsayho vykorčuľujú proti domácim reprezentantom v Norrköpingu a o deň neskôr v Oskarshamne. Na svetovom šampionáte v Dánsku (4.- 20. 5.) Slováci budú hrať v základnej A-skupine v Kodani proti Čechom, Švajčiarom, Rakúšanom, Francúzom, Švédom, Rusom a Bielorusom. Slovenskí hokejisti v Dánsku nemôžu klesnúť do nižšej kategórie, keď v máji 2019 sa svetový šampionát uskutoční pod Tatrami v Bratislave a Košiciach.


Tagy: Libor Hudáček Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA