VIDEO Trápiace sa Lipsko s ďalším debaklom, Dortmund iba remizoval

Marco ReusMarco Reus Zdroj: SITA/AP/Carmen Jaspersen

MAINZ – Futbalisti Mainzu zvládli v nedeľu domáci zápas 32. kola Bundesligy proti trápiacemu sa Lipsku a zvíťazili 3:0. Zostupom ohrození domáci sa vďaka víťazstvu posunuli zo zostupových priečok na 14. miesto, ktoré zaručuje zotrvanie v najvyššej súťaži. "Býci" z Lipska si v posledných štyroch zápasoch pripísali až tri prehry, čím si výrazne skomplikovali boj o európske poháre.

Brémy, ktoré si s predstihom zabezpečili bundesligovú príslušnosť aj pre budúcu sezónu, nemali v nedeľňajšom zápase proti Dortmundu stále bojujúcemu o pohárovú Európu čo stratiť. Hostia sa dostali do vedenia v 19. minúte zásluhou Reusa, ktorý volejom upratal odrazenú loptu za chrbát českého brankára Pavlenku. Werderu sa však podarilo ešte do prestávky vyrovnať, keď na dvakrát pretlačili loptu do siete Dortmundu.

Bundesliga – 32. kolo:
FSV Mainz 05 - RB Lipsko 3:0 (1:0)
Góly: 29. De Blasis (z 11 m), 85. Maxim, 90. Baku, ČK: 95. Keita (Lipsko) po druhej ŽK

Werder Brémy - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)
Góly: 45. Delaney - 19. Reus

Viac o téme: Werder Brémy Borrusia Dortmund Mainz RB Lipsko