Domáce prostredie sa mu podarilo ubrániť: Kovalík začal v Poprade triumfom

Jozef Kovalík
Jozef Kovalík

POPRAD - Slovenský tenista Jozef Kovalík nasadený ako štvrtý zvíťazil za 90 minút 6:4, 7:5 nad Tomislavom Brkičom z Bosny a Hercegoviny v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v Poprade-Tatrách (dotácia 64 000 eur + hospitality, antuka). V 2. kole na Kovalíka čaká Jang Cung-chua z Taiwanu.

Kovalík je spomedzi Slovákov na popradskom turnaji najvyššie vo svetovom rebríčku ATP (150.) a v 1. kole musel potvrdiť rolu favorita proti Brkičovi s renkingom 257. Podarilo sa mu to, hoci jeho výkon v náročných podmienkach nebol optimálny.

“Slnko bolo nízko a svietilo do očí pri servise z jednej strany, k tomu ešte silný vietor. Navyše doma mi všetci fandia a o to väčší tlak som pociťoval. Nebol to teda ľahký zápas, pomalšie som sa rozohrával, ale zvládol som to,” povedal Jozef Kovalík. “Dobre som servoval, najmä v prvom sete. Zlepšiť by som mohol úderovú istotu, ale tie podmienky nie sú jednoduché. Fúkal vietor a je tu aj trochu nadmorská výška, čiže viac to lieta. Treba na všetkom popracovať a vyrovnať sa s podmienkami.”

Kovalík zatiaľ nemyslí ďalej ako po najbližšie kolo, čiže hráča Jang Cung-chua z Taiwanu. “Zatiaľ najďalej som bol v Poprade vo štvrťfinále. Pôjdem od zápasu k zápasu a keď sa mi podarí prekonať svoje maximum, bude len dobre,“ skonštatoval 25-ročný Bratislavčan.

Dvojhra - 1. kolo:

Jozef Kovalík (SR-4) - Tomislav Brkič (Bos. a Herc.) 6:4, 7:5 za 90 minút


Tagy: Slovensko Tomislav Brkič Jozef Kovalík ATP Challenger Tour v Poprade-Tatrách

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA